Liceum Policyjne CKZiU
im. H. Cegielskiego w Środzie Wlkp.

policja Środa Wielkopolska Logo LO Policyjne policja Środa Wilkp - inicjatywy

Trening kompetencyjny w Kiekrzu

W dniach 4 – 5 grudnia br. kadeci drugiej i trzeciej klasy policyjnej pod opieką Renaty Mikołajczak i Arkadiusza Kąsowskiego, wzięli udział w dwudniowym treningu kompetencyjnym w Kiekrzu, organizowanym w ramach podpisanej Umowy Partnerskiej z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją oraz w wykładzie z elementami warsztatów „Sztuka autoprezentacji”. Ponadto każdy uczeń mógł indywidualnie porozmawiać z psychologiem w celu pogłębienia wiedzy o sobie oraz pokierowania swoją droga zawodową. Na zakończenie wszyscy chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach integracyjnych.
W drugim dniu uczniowie odwiedzili Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, gdzie uczestniczyli w wykładzie nt. „Społeczne zagrożenia dla osób wstępujących w dorosłe życie”. Młodzież mogła również zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.
Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach nt. „Teoretyczne i praktyczne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym” zorganizowanym na terenie Centrum Bezpieczeństwa SKODA Auto Lab. W każdej z 5 stref można było skorzystać z interaktywnych eksponatów, poszerzyć wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji oraz doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić.

Duże zdjęcie

/R. Mikołajczak/