Liceum Policyjne CKZiU
im. H. Cegielskiego w Środzie Wlkp.

policja Środa Wielkopolska Logo LO Policyjne policja Środa Wilkp - inicjatywy

Akcja Znicz 2017

24 października w świetlicy szkolnej CKZiU odbyła się odprawa dla kadetów klas policyjnych. Tego dnia naczelnik prewencji insp. Piotr Kępski spotkał się z młodzieżą w celu przekazania informacji dotyczących pełnienia patroli. Inspektor przypomniał podstawowe zasady, którymi powinni kierować się kadeci, jednocześnie informując jak ważne są działania uczniów klas policyjnych przed świętem zmarłych. P. Kępski podziękował za to, że już po raz piąty kadeci włączają się w działalność policji podczas tej akcji. Działania profilaktyczne mające na celu przestrzeganie przed złodziejami kieszonkowymi, rozdawanie ulotek, obserwacja otoczenia oraz pomoc starszym przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa.
W tym roku patrole szkolne pełniły służbę się od 28 do 31 października na terenie cmentarza oraz w obrębie ulic: Nekielska, Plantaża, Działkowa.
Podsumowując działania należy wskazać, ze tegoroczny „Znicz” minął bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnego incydentu na cmentarzu, nie mieli również zgłoszeń dotyczących kradzieży wiązanek czy zniczy, ani też aktów wandalizmu w rejonie nekropolii.

Duże zdjęcie

/B. Kuropka, R. Mikołajczak/