Liceum Policyjne CKZiU
im. H. Cegielskiego w Środzie Wlkp.

policja Środa Wielkopolska Logo LO Policyjne policja Środa Wilkp - inicjatywy

II Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. prowadzi od kilku lat liceum policyjne. Uczniowie tych klas zwani kadetami zdobywają stopnie i noszą mundury jak w prawdziwej formacji. Angażują się również w wiele inicjatyw o charakterze prewencyjnym i charytatywnym, organizowanych przez średzkie służby mundurowe i nie tylko. Tym razem jednak to kadeci oraz ich nauczyciele postanowili po raz drugi przygotować coś dla mundurowych.
24 października 2014r. w murach „Hipolita” odbył się II Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy. Jak sam tytuł głosi o zwycięstwo walczyły drużyny złożone z zawodowców, czyli: funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, aresztu śledczego, straży miejskiej. Kadetów reprezentowali uczniowie szkół średnich i harcerze. Mimo zaciętej rywalizacji podczas zadań strzelniczych oraz niełatwych konkurencji sportowych, wszystko okraszone było dużą dozą humoru. Świadczy o tym jedna z konkurencji przygotowanych przez organizatorów specjalnie dla szefów instytucji państwowych i edukacyjnych. Komendanci i dyrektorzy szkół musieli wykazać się sprawnością rzutu piłką do kosza.
Najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna zawodowców Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej.

Miejsce na podium wywalczyli wśród zawodowców:
I miejsce – drużyna Aresztu Śledczego w Środzie Wlkp.
II miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp.
III miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.

Wśród kadetów medale wywalczyli za zajęcie:
I miejsca – drużyna kadetów III klasy policyjnej z CKZiU w Środzie Wlkp.
II miejsca – drużyna I klasy liceum wojskowego z ZSR w Środzie Wlkp.
III miejsca – drużyna Związku Harcerstwa Polskiego w Środzie Wielkopolskiej

Cele turnieju, czyli promowanie działalności służb mundurowych na terenie powiatu średzkiego oraz ich integracja z młodzieżą klas mundurowych zostały w pełni osiągnięte. Podczas Turnieju były również sprzedawane cegiełki na budowę Hospicjum im. Piotra Króla. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum.

Organizatorem przedsięwzięcia były klasy policyjne z CKZiU w Środzie Wielkopolskiej oraz służby mundurowe powiatu średzkiego uczestniczące w zawodach.

Organizatorzy serdecznie dziękują państwu A. M. Skrobosińskim właścicielom Piekarni i cukierni Adam i Ewa w Zielnikach za wsparcie w organizacji turnieju.

/R. Mikołajczak, E. Szarzyńska, B. Kuropka, A. Karbowiak/