Liceum Policyjne CKZiU
im. H. Cegielskiego w ¦rodzie Wlkp.

policja ¦roda Wielkopolska Logo LO Policyjne policja ¦roda Wilkp - inicjatywy

Debata społeczna o bezpieczeństwie

25 września br. w Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. odbyła się II debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji.
Udział w niej wzięli: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak, Starosta Średzki Tomasz Pawlicki i Wiceburmistrz Środy Wlkp. Ernest Iwańczuk.
Na sali nie zabrakło radnych, dyrektorów szkół i instytucji, mieszkańców naszego miasta oraz uczniów klas o profilu policyjnym.
Debata trwała 2 godziny, a chętnych do udziału nie zabrakło. Po wystąpieniach organizatorów przyszedł czas na pytania i wnioski od uczestników spotkania. Najczęściej poruszane tematy dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Również uczniowie klas policyjnych zadawali pytania odnośnie przewożenia dzieci na przednim fotelu w samochodzie, małych i dużych rowerzystów czy osób jeżdżących na rolkach. Komendanci jak i samorządowcy na bieżąco wyjaśniali poruszane kwestie. Żadne z pytań nie pozostawało bez odpowiedzi a aktywna postawa kadetów podczas debaty została przychylnie odebrana przez zaproszonych gości.
Na zakończenie debaty policjanci ze Środy przygotowali dla wszystkich uczestników elementy odblaskowe w postaci specjalnych opasek.

/Ewa Szarzyńska/