CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Fundusze Unijne Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)Drzwi Otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. - 22 kwietnia 2017HIPOLIT OTWORZYŁ DRZWI DLA GIMNAZJALISTÓW SZEROKO I Z ROZMACHEM


Drzwi Otwarte w szkole to ważny dzień nie tylko dla potencjalnych kandydatów, ale także dla uczniów i nauczycieli CKZiU w Środzie Wlkp., którzy z roku na rok przygotowują je z coraz większą pieczołowitością. Podsumowanie tych wszystkich działań uświadomiło uczniom, nauczycielom i firmom współpracującym ze szkołą, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. jest wymarzoną szkołą dla każdego gimnazjalisty.
22 kwietnia br. na ulicy Paderewskiego 27 działo się bardzo dużo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zobaczyć swoją przyszłość w wymarzonym zawodzie. Szkoła przedstawiła szeroką ofertę kierunków kształcenia. Zaprezentowała dobrze wyposażone pracownie, w których kształcą się przyszli zawodowcy na wysokim poziomie: logistyczną, gastronomiczną, baristyczną, hotelarską, fryzjerską, elektryczną, ekonomiczną, budowlaną, informatyczną, samochodową, języków obcych. Ponadto można było zapoznać się z zasadami obowiązującymi w klasie policyjnej i poznać sprzęt policyjny. Przygotowano pokaz samoobrony, pokaz grupy tanecznej Prestiż, Dance Aerobic, ćwiczenia z hula hop. Kuchnia serwowała pyszne słodkości, kawę latte, zupę krem z warzyw. Na boisku szkolnym czekały na gimnazjalistów grillowane kiełbaski. Można było podziwiać piękne rzeźby z owoców i warzyw (carving) oraz dzieła powstałe na warsztatach rękodzielniczych. W kolejnych odsłonach czekał na gimnazjalistów pokaz wizażu, pokaz barmański, rozgrywki w darta, pokaz drukarki 3D, roboty z klocków lego, zajęcia z fotografii, pokaz sprzętu do robót ziemnych i drogowych, naprawa pokazowa szkolnego auta. W sali multimedialnej odbył się koncert zespołu „Kwestia otwarta”. W bibliotece szkolnej można było spróbować swoich sił w escape room. A bardziej cierpliwi mogli wziąć udział w turnieju szachowym. Gimnazjaliści zapoznali się również z działalnością Klubu Wolontariusza. Ogromną popularnością cieszyła się Foto - Budka ze Studia Emma z Orzechowa z nielimitowaną liczbą zdjęć oraz możliwość skorzystania z wysięgnika i obejrzenia okolicy z lotu ptaka.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim firmom, instytucjom i służbom mundurowym które przyczyniły się do uatrakcyjnienia Drzwi Otwartych. A są to: Cech Rzemiosł Różnych, Zaparoh, Knioch, LUKS, Bama System, HORTEX, HAND – MIĘS POLOWCZYK, Rafał Ratajczak, Autoservice. Mądry Z., El – Mont Leszek Bałuch, Piekarnia PPHU MAR – PIEK, Piekarnia – Cukiernia PPHU Sław – Piek, Rada Rodziców CKZiU, Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp., instruktor Dance Aerobic z Poznania Seweryn Siebrzuch, Fitness Fun Family Paulina Grabowska, wizażystka Magdalena Kadzińska, Buena Club Henryk Tymoszczuk.

Gimnazjalistom nie pozostało nic innego jak złożyć dokumenty do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. Będzie można to uczynić od 22 maja 2017r.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie CKZiU serdecznie zapraszają!!!

GALERIA: