CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Fundusze Unijne Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)
DRZWI OTWARTE - 21 KWIETNIA 2018


Drzwi Otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. - 22 kwietnia 2017HIPOLIT OTWORZYŁ DRZWI DLA GIMNAZJALISTÓW SZEROKO I Z ROZMACHEM


Drzwi Otwarte w szkole to ważny dzień nie tylko dla potencjalnych kandydatów, ale także dla uczniów i nauczycieli CKZiU w Środzie Wlkp., którzy z roku na rok przygotowują je z coraz większą pieczołowitością. Podsumowanie tych wszystkich działań uświadomiło uczniom, nauczycielom i firmom współpracującym ze szkołą, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. jest wymarzoną szkołą dla każdego gimnazjalisty.
22 kwietnia br. na ulicy Paderewskiego 27 działo się bardzo dużo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zobaczyć swoją przyszłość w wymarzonym zawodzie. Szkoła przedstawiła szeroką ofertę kierunków kształcenia. Zaprezentowała dobrze wyposażone pracownie, w których kształcą się przyszli zawodowcy na wysokim poziomie: logistyczną, gastronomiczną, baristyczną, hotelarską, fryzjerską, elektryczną, ekonomiczną, budowlaną, informatyczną, samochodową, języków obcych. Ponadto można było zapoznać się z zasadami obowiązującymi w klasie policyjnej i poznać sprzęt policyjny. Przygotowano pokaz samoobrony, pokaz grupy tanecznej Prestiż, Dance Aerobic, ćwiczenia z hula hop. Kuchnia serwowała pyszne słodkości, kawę latte, zupę krem z warzyw. Na boisku szkolnym czekały na gimnazjalistów grillowane kiełbaski. Można było podziwiać piękne rzeźby z owoców i warzyw (carving) oraz dzieła powstałe na warsztatach rękodzielniczych. W kolejnych odsłonach czekał na gimnazjalistów pokaz wizażu, pokaz barmański, rozgrywki w darta, pokaz drukarki 3D, roboty z klocków lego, zajęcia z fotografii, pokaz sprzętu do robót ziemnych i drogowych, naprawa pokazowa szkolnego auta. W sali multimedialnej odbył się koncert zespołu „Kwestia otwarta”. W bibliotece szkolnej można było spróbować swoich sił w escape room. A bardziej cierpliwi mogli wziąć udział w turnieju szachowym. Gimnazjaliści zapoznali się również z działalnością Klubu Wolontariusza. Ogromną popularnością cieszyła się Foto - Budka ze Studia Emma z Orzechowa z nielimitowaną liczbą zdjęć oraz możliwość skorzystania z wysięgnika i obejrzenia okolicy z lotu ptaka.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim firmom, instytucjom i służbom mundurowym które przyczyniły się do uatrakcyjnienia Drzwi Otwartych. A są to: Cech Rzemiosł Różnych, Zaparoh, Knioch, LUKS, Bama System, HORTEX, HAND – MIĘS POLOWCZYK, Rafał Ratajczak, Autoservice. Mądry Z., El – Mont Leszek Bałuch, Piekarnia PPHU MAR – PIEK, Piekarnia – Cukiernia PPHU Sław – Piek, Rada Rodziców CKZiU, Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp., instruktor Dance Aerobic z Poznania Seweryn Siebrzuch, Fitness Fun Family Paulina Grabowska, wizażystka Magdalena Kadzińska, Buena Club Henryk Tymoszczuk.

Gimnazjalistom nie pozostało nic innego jak złożyć dokumenty do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. Będzie można to uczynić od 22 maja 2017r.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie CKZiU serdecznie zapraszają!!!

GALERIA: