CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Fundusze Unijne Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)
Dzieci są naszym najcenniejszym darem,a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły

Einstein
Tomek i Marcin na praktykach w Niemczech

Praktyki w Niemczech

Erasmus+ z SILS

Z SILSem na Cypr

Tomek i Marcin na praktykach w Niemczech

W ramach Polsko – Niemieckiej współpracy młodzieży nasi uczniowie Tomasz Hut i Marcin Wizła odbywają miesięczną praktykę w niemieckim hotelu w Turyngii (Waldhotel Berghof w Luisenthal). Tomek i Marcin wykonują wszystkie obowiązki wraz z pracownikami tego przedsiębiorstwa. Zdobywają doświadczenie w obsłudze hotelu a przede wszystkim poznają tajniki hotelowej kuchni. Na fb szkoły znajdziecie bieżące informacje oraz zdjęcia z wyjazdu chłopaków. Praktyka Marcina i Tomka to początek współpracy naszej szkoły z firmą Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH. Uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich w kolejnym roku szkolnym będą mieli możliwość odbycia swojej praktyki w niemieckich hotelach.

GALERIA:

Praktyki w Niemczech

W ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży dwóch uczniów czwartej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych 23 listopada 2017 wyjedzie na miesiąc praktyk do Turyngii. Będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Będzie to projekt pilotażowy rozpoczynający naszą współpracę z dr Manfredem Müllerem, zajmującym się zarządzaniem projektami Erasmus+. Rozmowy przygotowawcze odbyły się w Siegmundsburger Haus Werraquelle. Przedsiębiorstwo to zajmuje się projektami od 2006 roku, współpracując z polskimi i węgierskimi szkołami. Podczas wizyty omówiliśmy przebieg i cel praktyk oraz odwiedziliśmy hotele i restauracje w Turyngii (Eisenach, Scheibe-Alsbach), w których uczniowie będą realizowali praktyki. Takie rozwiązanie pozwoli naszym uczniom na zdobycie dodatkowych doświadczeń oraz umiejętności na europejskim rynku pracy. Docelowo w ciągu trzech najbliższych lat 30 osób z naszej szkoły będzie mogło skorzystać z takiej formy nauki.

GALERIA:

Erasmus+ z SILS

Uczniowie naszej szkoły: Marta Matela, Daria Hedzielska, Kamil Nawrot oraz Szymon Gołębiewski uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w ramach Erasmus+. Celem projektu było rozwijanie kompetencji komunikacyjnych oraz pokazanie metod komunikacji poprzez narzędzie video. Wymiana odbyła się między 16 a 23 listopada 2016 roku w Folwarku Konnym w Hermanowie i zebrała 42 młode osoby w tym 6 liderów młodzieżowych z Cypru, Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Słowacji i Polski. Serdecznie dziękujemy panu Jędrzejowi Janiakowi ze Stowarzyszenia SILS za umożliwienie nam uczestnictwa w tym projekcie.

Więcej informacji na stronie ==>SILS.

Z SILSem na Cypr

Cypr w środku zimy? To brzmi jak bajka, a jest na wyciągnięcie ręki. Właśnie skończyła się kolejna wymiana młodzieżowa w ramach Erasmus+, w której udział wzięła uczennica średzkiego Hipolita. Wszystko dzięki Stowarzyszeniu inicjatyw lokalnych społeczności SILS.

W styczniu odbyła się kolejna wymiana a młodzieżowa zorganizowana przez SILS, pt.: „Sport your mind”, tym razem na Cyprze. Podczas wyjazdów odbywają się warsztaty, których celem jest pokazanie uczestnikom z różnych krajów na czym polega integracja europejska w praktyce. Okazuje się, że młodzi ludzie na całym kontynencie mają podobne problemy, podobnie spędzają czas, a ich zainteresowania są zbliżone. Poza tym jest to świetna okazja, żeby zawrzeć nowe znajomości, które przetrwają lata.

Nowe horyzonty

W styczniowej wymianie udział wzięła Sandra Staniszewska ze średzkiego Hipolita. – „O naborze dowiedziałam się z profilu Centrum Edukacji Językowej na Facebook-u. Wystarczyło przesłać zgłoszenie” – mówi Sandra. Centrum Edukacji Językowej jest prowadzone przez SILS.
– „W wymianie młodzieżowej udział może wziąć każdy między 18, a 30 rokiem życia” – tłumaczy Jędrzej Janiak, prezes SILS. – „Jednym z podstawowych warunków jest znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację” – dodaje.
– „Erasmus+ to dla mnie ogromna szansa własnego rozwoju i poznania wspaniałych ludzi z Rumunii, Bułgarii, Polski, Węgier, Hiszpanii, Cypru, Grecji, Belgii i Słowacji. Wymiana uświadomiła mi jak wiele można się nauczyć przez wspólne działanie, tworzenie, współpracę. Uczenie to nie tylko siedzenie w ławce. Wyjazd poszerzył moje horyzonty i całkowicie zmienił sposób patrzenia na świat” – mówi Sandra. – „Poza ciekawymi warsztatami, które trwały całe dnie, mieliśmy okazję zwiedzić wyspę i poznać ciekawe i piękne zakątki tego miejsca” – dodaje. – „W tym roku odbędą się jeszcze wymiany do Londynu i na Cypr. Na kolejne lata planujemy Grecję i Rumunię” – podkreśla Jędrzej Janiak. – „Sami również wystąpimy jako organizacja, która ugości międzynarodową wymianę w Polsce” – dodaje. O kolejnych naborach można dowiedzieć się z profilu Centrum Edukacji Językowej na Facebook-u – tam znajdują się najbardziej aktualne informacje.

O SILS

Stowarzyszenie na rzecz inicjatyw lokalnych społeczności SILS to organizacja, która powstała, żeby aktywizować młodzież na terenach wiejskich i wiejsko-miejskich. Przy współpracy z lokalnymi szkołami, jednostkami samorządu terytorialnego i innymi organizacjami SILS tworzy i realizuje programy edukacji innej niż formalna, podczas których młodzież uczy się skutecznej komunikacji, przedsiębiorczości i nabywa nowe umiejętności społeczne.
Stowarzyszenie prowadzi również szkołę językową – Centrum Edukacji Językowej. W Środzie Wielkopolskiej.
– „Naszym priorytetem jest podnoszenie samooceny wśród polskiej młodzieży i pokazanie im, że są bardzo wartościowi. Niestety często nie zdają sobie z tego sprawy” – podkreśla Jędrzej Janiak.GALERIA: