CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Fundusze Unijne Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)


POL-ECO SYSTEM POZNAŃ
DZIEŃ KRAJOBRAZU
ZBIÓRKA MAKULATURY 2017
SADZIMY ZIMOWITY
ZBIÓRKA MAKULATURY
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

POL-ECO SYSTEM Poznań

Uczniowie klasy 2TE i 3TSE w ramach edukacji ekologicznej w dniu 19.10.2017 roku odwiedzili stoiska wystawców na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska w Poznaniu.POL-ECO SYSTEM MIĘDZYNARODOWE TARGI OCHRONY ŚRODOWISKA #ODPADY #POWIETRZE #ENERGIA #WODA #TECHNIKA KOMUNALNA #ECO-TRANSPORT to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi. Nowością tegorocznej edycji jest otwarcie się na szeroką publiczność i dotarcie do lokalnych mieszkańców (www.polecosystem.pl)
GALERIA:

DZIEŃ KRAJOBRAZU

20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu - święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.

W ramach działań związanych z Dniem Krajobrazu uczniowie klasy I THG udali się wraz z opiekunami: Kariną Górecką oraz Katarzyną Hoffmann- Kulawik na spacer krajobrazowy- obszar Natura 2000, Bagna Średzkie. Celem naszego wyjścia było przekazanie młodzieży wiedzy na temat obszaru bagiennego. Z tablic informacyjnych pozyskaliśmy informacje dotyczące jego historii, funkcji jakie pełni jak również ewentualnych zagrożeń.

Każdy mieszkaniec naszego powiatu powinien wiedzieć jak kształtowany jest krajobraz, który zamieszkujemy i jaka jest jego wartość.

GALERIA:

K. Górecka

ZBIÓRKA MAKULATURY 2017

W dniach 16 i 17 października 2017 r. odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zbiórka makulatury. Nasza akcja ekologiczna przyniosła efekt w postaci 800 kg cennego surowca wtórnego.

Wzięło w niej udział 17 klas to jest: 2A, 2D, 3C, 2LOP, 3LOP,1TEK,1TEL,1THG,1TI,1TL, 2TE,2TG,2TI,2TL,2TLE,3TG,4TL. Działania przyjazne środowisku wsparli pracownicy szkoły.

Najbardziej proekologiczni są uczniowie klas:1TI(220 kg), 2 TL(98 kg), 1TEK(97,5 kg), 1TL(85,5 kg) oraz 1TEL( 82,5 kg). Natomiast indywidualnie największy wpływ na kształtowanie środowiska ma Jakub Szymański (94 kg) z klasy 1TI.

Dyżurnymi działań byli Kacper Gołębiewski i Patryk Ratajczak z klasy 2TI oraz Adam Serafiniak i Wojciech Gołuch z klasy 2TE.

Organizatorzy zbiórki Justyna Tomczyk-Wojciechowska, Małgorzata Mikołajczak,Katarzyna Hoffmann-Kulawik i Karina Górecka dziękują wszystkim którzy wzięli udział w ratowaniu naszego środowiska przed jego degradacją.

M. Mikołajczak

SADZIMY ZIMOWITY

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej składa serdeczne podziękowania

Specjalistycznemu Gospodarstwu Ogrodniczemu B. M. Szymanowscy z Gołusek

za przekazanie cebulek zimowita jesiennego dla naszej szkoły.


www.tulipany.pl


GALERIA:

ZBIÓRKA MAKULATURY

W DNIACH 16 I 17 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU
ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE
ZBIÓRKA MAKULATURY.

ZWIĄZANA MAKULATURA BĘDZIE ODBIERANA NA PARTERZE PRZY SALI 114:
W PONIEDZIAŁEK 16.10.17 OD 7.50 DO 14.00
WE WTOREK 17.10.17 OD 7.50 DO 12.40

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY DO AKTYWNEGO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNEJ AKCJI EKOLOGICZNEJ.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Nie ma śmieci - są surowce" Uczniowie klasy 1TEK wraz z nauczycielami wychowania fizycznego posprzątali teren wzdłuż ul. Weychana. Rękawiczki i worki przekazał nam Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/