CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)


POL-ECO SYSTEM POZNAŃ
DZIEŃ KRAJOBRAZU
ZBIÓRKA MAKULATURY 2017
SADZIMY ZIMOWITY
ZBIÓRKA MAKULATURY
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

POL-ECO SYSTEM Poznań

Uczniowie klasy 2TE i 3TSE w ramach edukacji ekologicznej w dniu 19.10.2017 roku odwiedzili stoiska wystawców na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska w Poznaniu.POL-ECO SYSTEM MIĘDZYNARODOWE TARGI OCHRONY ŚRODOWISKA #ODPADY #POWIETRZE #ENERGIA #WODA #TECHNIKA KOMUNALNA #ECO-TRANSPORT to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi. Nowością tegorocznej edycji jest otwarcie się na szeroką publiczność i dotarcie do lokalnych mieszkańców (www.polecosystem.pl)
GALERIA:

DZIEŃ KRAJOBRAZU

20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu - święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.

W ramach działań związanych z Dniem Krajobrazu uczniowie klasy I THG udali się wraz z opiekunami: Kariną Górecką oraz Katarzyną Hoffmann- Kulawik na spacer krajobrazowy- obszar Natura 2000, Bagna Średzkie. Celem naszego wyjścia było przekazanie młodzieży wiedzy na temat obszaru bagiennego. Z tablic informacyjnych pozyskaliśmy informacje dotyczące jego historii, funkcji jakie pełni jak również ewentualnych zagrożeń.

Każdy mieszkaniec naszego powiatu powinien wiedzieć jak kształtowany jest krajobraz, który zamieszkujemy i jaka jest jego wartość.

GALERIA:

K. Górecka

ZBIÓRKA MAKULATURY 2017

W dniach 16 i 17 października 2017 r. odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zbiórka makulatury. Nasza akcja ekologiczna przyniosła efekt w postaci 800 kg cennego surowca wtórnego.

Wzięło w niej udział 17 klas to jest: 2A, 2D, 3C, 2LOP, 3LOP,1TEK,1TEL,1THG,1TI,1TL, 2TE,2TG,2TI,2TL,2TLE,3TG,4TL. Działania przyjazne środowisku wsparli pracownicy szkoły.

Najbardziej proekologiczni są uczniowie klas:1TI(220 kg), 2 TL(98 kg), 1TEK(97,5 kg), 1TL(85,5 kg) oraz 1TEL( 82,5 kg). Natomiast indywidualnie największy wpływ na kształtowanie środowiska ma Jakub Szymański (94 kg) z klasy 1TI.

Dyżurnymi działań byli Kacper Gołębiewski i Patryk Ratajczak z klasy 2TI oraz Adam Serafiniak i Wojciech Gołuch z klasy 2TE.

Organizatorzy zbiórki Justyna Tomczyk-Wojciechowska, Małgorzata Mikołajczak,Katarzyna Hoffmann-Kulawik i Karina Górecka dziękują wszystkim którzy wzięli udział w ratowaniu naszego środowiska przed jego degradacją.

M. Mikołajczak

SADZIMY ZIMOWITY

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej składa serdeczne podziękowania

Specjalistycznemu Gospodarstwu Ogrodniczemu B. M. Szymanowscy z Gołusek

za przekazanie cebulek zimowita jesiennego dla naszej szkoły.


www.tulipany.pl


GALERIA:

ZBIÓRKA MAKULATURY

W DNIACH 16 I 17 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU
ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE
ZBIÓRKA MAKULATURY.

ZWIĄZANA MAKULATURA BĘDZIE ODBIERANA NA PARTERZE PRZY SALI 114:
W PONIEDZIAŁEK 16.10.17 OD 7.50 DO 14.00
WE WTOREK 17.10.17 OD 7.50 DO 12.40

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY DO AKTYWNEGO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNEJ AKCJI EKOLOGICZNEJ.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Nie ma śmieci - są surowce" Uczniowie klasy 1TEK wraz z nauczycielami wychowania fizycznego posprzątali teren wzdłuż ul. Weychana. Rękawiczki i worki przekazał nam Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/