CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
WIOSENNA ZBIÓRKA MAKULATURY ORAZ SADZENIE DRZEW
WIOSENNE PORZĄDKI WOKÓŁ SZKOŁY
NISKA EMISJA – WIELKIE ZAGROŻENIE
GRA MIEJSKA
SZKOLNA AKCJA ZBIÓRKI MAKULATURY W HIPOLICIE
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016
PORZĄDKOWANIE TRAWNIKA PRZED SZKOŁĄ
Targi energetyki
DZIEŃ ZIEMI 2016
Sadzenie drzew 2016
Targi POLEKO
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Nie ma śmieci - są surowce" Uczniowie klasy 1TEK wraz z nauczycielami wychowania fizycznego posprzątali teren wzdłuż ul. Weychana. Rękawiczki i worki przekazał nam Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

WIOSENNA ZBIÓRKA MAKULATURY ORAZ SADZENIE DRZEW

Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej przeprowadzono akcje ekologiczną, zbiórkę makulatury. Zebraliśmy około 670 kilogramów cennego surowca wtórnego. W akcji wzięli udział uczniowie 14 klas oraz pracownicy szkoły. Najwięcej makulatury przynieśli uczniowie klasy 3 ldr – 152 kg, II miejsce zajęli uczniowie klas: 2 tse oraz 3g. Na III miejscu uplasowali się uczniowie klasy 3a. Kolejne miejsca zajęły klasy: 3 tl, 4 tbs, 3 te, 1 ti, 2 tl, 1 tg, 1 d, 2 tg i 1 te.

Organizacyjnie akcje wspierali dyżurni: P. Woźniak i N.Ziętkowski z klasy 2 tse oraz K.Gołębiewski i P.Ratajczak z klasy 1 ti.

Natomiast w dniu 22 kwietnia 2017 grupa młodzieży pod opieką Kariny Góreckiej oraz Katarzyny Hoffmann- Kulawik sadziła drzewa na ulicy Olimpijskiej w Środzie Wielkopolskiej w ramach akcji „ Zielona Środa”

Dziękujemy za udział w akcjach ekologicznych.

GALERIA:

WIOSENNE PORZĄDKI WOKÓŁ SZKOŁY

GALERIA:


NISKA EMISJA – WIELKIE ZAGROŻENIE

Uczniowie klasy 3TL uczestniczyli w dniu 1.12.1016 roku w konferencji, która była częścią kampanii edukacyjnej w zakresie gospodarki niskoemisyjnej prowadzonej przez Powiat Średzki. Celem spotkania było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Powiatu Średzkiego, dotyczącej niskiej emisji. Konferencja odbyła się w Bibliotece Miejskiej

GALERIA:

GRA MIEJSKA

Dwie drużyny naszej szkoły uczestniczyły w grze miejskiej, której była częścią kampanii edukacyjnej w zakresie gospodarki niskoemisyjnej prowadzonej przez Powiat Średzki. Celem imprezy było przede wszystkim kształtowanie zachowań środowiskowych wśród młodzieży oraz popularyzowanie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. Gra miejska odbyła się 30.11.2016 roku. Skład drużyn: pierwsza pod opieką p.Kariny Góreckiej w składzie: Paulina Dobrogojska, Marta Siwek oraz Sebastian Górski z klasy 4TEG. Druga drużyna p.Katarzyny Hoffmann – Kulawik w składzie: Teresa Chuda, Agnieszk Chwołka i Patrycja Osińska z klasy 1LOP.

Grupy wykonały wszystkie swoje zadania a w Bibliotece Miejskiej odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Drużyna p.Góreckiej zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy.

GALERIA:

SZKOLNA AKCJA ZBIÓRKI MAKULATURY W HIPOLICIE

Dnia 7 listopada 2016 r. w szkole, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej odbyła się zbiórka makulatury.
Dyżurnymi byli Patryk Ratajczak i Kacper Gołębiewski. Pomagali im Jakub Żółtowski oraz Paweł Wędrowicz z klasy 1ti.
Akcja ta jest jedną z lepszych, pokazujących zaangażowanie społeczności szkolnej w ochronę środowiska. Zebraliśmy ponad 860 kg cennego surowca wtórnego, który zostanie przerobiony na papier. Zgodnie z danymi zapobiegliśmy wycince 14 drzew oraz oszczędziliśmy energię, przyczyniliśmy się do redukcji zanieczyszczeń wody i powietrza, dostarczyliśmy surowiec do produkcji papieru.
Największą ilość surowca wtórnego dostarczyła do szkoły Marta Grześkiewicz z klasy 4 tbs.

Organizatorzy Justyna Tomczyk –Wojciechowska, Małgorzata Mikołajcza i Katarzyna Hoffmann-Kulawik dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w ekologicznej akcji, a w szczególności uczniom z klas: 4tbs- I miejsce, 3ldr – II miejsce, 3a– III miejsce oraz uczniom z klas 2 tl,3 lop, 1 ti,1 te, 2 a, 1tle. .

M. Mikołajczak, P. Ratajczak

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Uczniowie klasy 1TI wraz z nauczycielem wychowania fizycznego posprzątali teren wzdłuż ścieżki edukacyjnej na Bagnach Średzkich. Zebraliśmy 4 worki odpadów. Rękawiczki i worki przekazał nam Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp.

GALERIA:

PORZĄDKOWANIE TRAWNIKA PRZED SZKOŁĄ

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace przy porządkowaniu i upiększaniu trawnika przed szkołą.

GALERIA:

/J.Tomczyk-Wojciechowska/

Targi energetyki

Grupa elektryczna klasy 1TSE oraz 2D odwiedziła 12.05.2016r. Międzynarodowe Targi Energetyki oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej. Targi to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń. Gromadzi w Poznaniu polską i zagraniczną branżę energetyczną: koncerny energetyczne oraz praktyków, ekspertów i naukowców. Ekspozycja targów obejmuje: produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw oraz technologii energooszczędnych (www.mtp.pl).

GALERIA:

/S.Kawicki, J.Tomczyk-Wojciechowska/

DZIEŃ ZIEMI 2016

Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 roku. Tegoroczne hasło to "Palący temat – niska emisja". Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do obchodów tego dnia. W piątek 22 kwietnia:
• w szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Palący temat – niska emisja". Wzięli w nim udział uczniowie klas: 1LOP, 1TG, 1A, 1TL,1TSE, 2LOP, 2TG,
• w szkolnym Radiu Hipek nadano audycję tematyczną z okazji Dnia Ziemi.

W konkursie plastycznym zwyciężyli:

1 miejsce – W.Tulińska i D.Włodarczak z klasy 1TL oraz P.Woźniak i P.Andryszewski z klasy 1TSE
2 miejsce – J.Andryszak i M.Szymkowiak z klasy 2TG
3 miejsce – A.Andrzejewska i J.Szymczak z klasy 2LOP

GRATULUJEMY !!!!

Nagrody książkowe w konkursie ufundował Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

GALERIA:


/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Sadzenie drzew 2016

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz sadzili drzewa w ramach akcji Zielona Środa w Parku Łazienki.

GALERIA:

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Targi POLEKO

30 października klasa 1TSE wraz z opiekunami Hanną Ratajską-Sobik, Kariną Górecką i Justyną Tomczyk-Wojciechowską uczestniczyła w targach ekologicznych POLEKO w Poznaniu. Odwiedziliśmy stoiska targowe, braliśmy udział w konkursach oraz obejrzeliśmy najnowsze rozwiązania stosowane w ochronie środowiska oraz gospodarce komunalnej.

GALERIA:

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

W ramach akcji Sprzątanie Świata- Polska pod tegorocznym hasłem „Wyprawa – poprawa” młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej w dniu 18 września 2015 wyruszyła ul. Kosynierów w poszukiwaniu odpadów.
W porządkowaniu „świata” wzięli udział uczniowie klasy I TI pod opieką p. Marcina Lecieja oraz liderzy projektu Jesteśmy Aktywni- „ Akcja Aktywacja”.
Worki i rękawice zakupione zostały ze środków budżetu powiatu średzkiego.

/K. Górecka/