CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w ¦rodzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Fundusze Unijne Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)
Dzieci s± naszym najcenniejszym darem,a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły

EinsteinOdyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.

Szkolne drużyny Odysei Umysłu działają w naszej szkole od roku 2009, co roku startują w konkursie. Zdobyliśmy pięciokrotnie I miejsce w Regionalnym Konkursie Odysei w Poznaniu (region obejmuje województwa: wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie), Nagrodę Omera za postawę fair play, i trzykrotnie III miejsce w Polsce.

Tegoroczne zadanie polegało na skonstruowaniu struktury z drewna balsa, która miałaby utrzymać jak największy ciężar oraz przygotowaniu i zaprezentowaniu oryginalnego przedstawienia, w które miało być wplecione obciążanie konstrukcji. Nadto drużyna musiała zdobyć punkty w konkursie spontanicznego myślenia, którego organizatorzy starają się zaskoczyć uczestników niespodziewanym zadaniem. Drużyna ciężko pracowała od października do kwietnia. Nasza piętnastogramowa konstrukcja utrzymała 145 kg. Ostatecznie nasza drużyna zajęła I miejsce w Regionie (28 lutego 2016 r.) oraz VI miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni (2 – 3 kwietnia 2016 r.).

Wystartowała drużyna w składzie:
Sandra Staniszewska z klasy 2 LOP,
Alicja Czujek z klasy 2 LOP,
Magda Mendyka z klasy 2 TI,
Patryk Mendyka z klasy 1 TI,
Jakub Piaseczny z klasy 2 LOP,
Kasia Pierzyńska z klasy 1 LOP,
Szymon Gołębiewski z klasy 2 LOP.

GALERIA: