CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w ¦rodzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)


CKZIU - HIPOLIT ZAMIENIŁ SIĘ W KRAINĘ BAŚNI I BAJEK - kwiecień 2017r.

FILM GODNY OBEJRZENIA - marzec 2017r.

POWIDOKI - styczeń 2017r.

WOŁYŃ - październik 2016r.

SAF

CKZIU - HIPOLIT ZAMIENIŁ SIĘ W KRAINĘ BAŚNI I BAJEK

21 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbył się VII Szkolny Dzień Kina. Tym razem opiekun Szkolnej Akademii Filmowej zabrał uczniów w niezwykłź podróż w krainę baśni i bajek. Warunkiem uczestnictwa w Szkolnym Dniu Kina było przebranie się za dowolnź postać bajkowź lub baśniowź.

Wyobraźni młodzieży nie brakowało. Na korytarzach szkolnych pojawili się bohaterowie różnych bajek i baśni, np.: pipi lansztrung, dalmatyńczyki i Cruelli, Strażak Sam, Bob Budowniczy, Myszka Miki, Królewna śnieżka i Macocha, Alicja w Krainie Czarów, Królowa Elsa, krasnoludki, wódz plemienia, czarownice, Kudłaty, Superman, Batman, Szeherezada, Czerwony Kapturek, Pocahontas.

Na uczestników SDK czekał słodki poczęstunek, konkurs muzyczny oraz konkurs na najbardziej oryginalne przebranie. Kolorowym korowodem uczestnicy SDK przeszli do średzkiego kina „Baszta”, gdzie wręczono nagrody dla najlepiej przebranych uczestników. Uroczystym zwieńczeniem SKD było obejrzenie wspaniałego najnowszego musicalu „Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona.

GALERIA

/B. Kuropka/

FILM GODNY OBEJRZENIA

13 klas z naszej szkoły obejrzało w średzkim kinie „Baszta” film, który zasługuje na szczególną uwagę, gdyż przedstawia historię niesamowitej kobiety. A oto, co Szkolna Akademia Filmowa znalazła na temat tej produkcji w internecie:

„Maria Skłodowska-Curie to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.

Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża. A także bronić swych racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów. O której Albert Einstein miał powiedzieć, że ze wszystkich ludzi sukcesu, tylko ona jedna nie zmieniała się pod wpływem sławy.

W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii. Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie 2016 obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage. Natomiast 20 stycznia 2017 został uhonorowany najważniejszymi niemieckimi nagrodami filmowymi – Bavarian Film Awards – za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.”

źródło/www.telemagazyn.pl/

GALERIA

/B. Kuropka/

„POWIDOKI” - ostatni film Andrzeja Wajdy

Historię malarza Władysława Strzemińskiego, który nie poddał się socrealizmowi przedstawił Andrzej Wajda w filmie pt. „Powidoki”. W dniu 25 stycznia br. młodzież CKZiU miała możliwość poznania historii tego niezwykłego artysty i jego dramatyczne losy w powojennej Polsce. Bogusław Linda w roli antykomunistycznego buntownika odnalazł się wzorcowo. A młodzi ludzie, oglądając film, mogli poznać komunistyczną rzeczywistość Polski tamtych czasów.

GALERIA

/B. Kuropka/

„WOŁYŃ” W RAMACH SZKOLNEJ AKADEMII FILMOWEJ

22 klasy, 4 seanse, to liczby, które świadczą o tym, że film „Wołyń” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Szkolna Akademia Filmowa ten rok szkolny zainaugurowała seansem w średzkim kinie „Baszta”, dramatu wojennego „Wołyń”. Film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to dzieło prawdziwe, bardzo potrzebne, a jednocześnie budzące wiele emocji. Odtwórczyni głównej roli Michalina Łabacz na Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszy debiut aktorski. Film otrzymał także statuetkę w kategorii charakteryzacja. Historię rzezi wołyńskiej reżyser opowiada w sposób bardzo drastyczny i brutalny, pokazując totalne barbarzyństwo. „Wołyń” to wielki film prawdy, który zapada głęboko w pamięć.

/B. Kuropka/

SAF

Szkolna Akademia Filmowa ma charakter edukacyjny. Naszym celem jest nauczenie młodego widza obcowania z filmem. Chcemy, by kontakt z dziełem filmowym nie był bierny, ale powodował wyzwalanie refleksji i chęć dzielenia się swoimi wrażeniami z innymi. Stawiając przed sobą trudne zadanie promowania wartościowego kina, chcemy pokazać młodemu widzowi filmy, które nie tylko bawią, ale pokazują świat, wzbogacają osobowość i uwrażliwiają.

Opiekunowie SAF-u: Justyna Pohl, Beata Kuropka/B. Kuropka/