CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Fundusze Unijne Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)


"Cudowny chłopak" - luty 2018r.

"Nie warto iść w życiu na skróty": film "Najlepszy" w reż. Ł. Palkowskiego - listopad 2017r.

Seans filmowy "Mój Vincent" - październik 2017r.

CKZIU - HIPOLIT ZAMIENIŁ SIĘ W KRAINĘ BAŚNI I BAJEK - kwiecień 2017r.

FILM GODNY OBEJRZENIA - marzec 2017r.

POWIDOKI - styczeń 2017r.

WOŁYŃ - październik 2016r.

SAF

"Cudowny chłopak"

6 lutego mieliśmy okazję oglądać film "Cudowny chłopak". Film ten to przepiękna opowieść o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który musi radzić sobie z wykluczeniem i dyskryminacją w środowisku szkolnym. Film porusza ważne współczesne problemy a przede wszystkim uczy tolerancji.

W roli rodziców chłopca wystąpili Julia Roberts i Owen Wilson.

W seansach (łącznie 3) wzięło udział ponad 300 uczniów z naszej szkoły. Wzruszenia nie kryło wielu z nas, gdyż chłopiec o imieniu Auggie i jego historia pokazują, że niełatwo jest być "innym". Warto jednak walczyć o swoje marzenia.

/J. Pohl, B. Kuropka/

"Nie warto iść w życiu na skróty": film "Najlepszy" w reż. Ł. Palkowskiego

28 listopada mieliśmy okazję obejrzeć film "Najlepszy" opowiadający historię życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

Film w doskonałej obsadzie (Jakub Gierszał, Artur Zmijewski, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz) pokazuje, jak niebezpieczny jest problem uzależnienia i jak niezwykle cięzko jest sobie z nim poradzić samemu.

Głównym przesłaniem filmu jest refleksja, że "nie warto iść w życiu przez skróty". Nie warto sięgać po coś, co daje tylko chwilę iluzorycznego szczęścia. Warto być mistrzem bez zniewolenia. Warto wcześniej znależć cel, aby stawać się kimś lepszym. Uczucie, że się zwyciężyło, że dało się radę na przekór wszystkiemu, jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie można osiągnąć w życiu. Film daje nadzieję i wiarę, że nawet z największego upadku mozna się podnieść. A słabość może stać się siłą.

W seansie uczestniczyły klasy: 1TI, 1TL, 1TEL, 1THG, 1TEK, 1D, 2LOP, 2TE, 2A, 2TI, 2TG, 3LOP, 3TSE, 3TG, 4TG. Wszyscy uczniowie wychodzili z kina zadowoleni i wstrząśnięci tym, co zobaczyli. Mocne polskie kino, które nie pozostawia widzów obojętnych na los człowieka.

/J. Pohl, B. Kuropka/

Seans filmowy "Twój Vincent"

30 października w średzkim kinie Baszta mieliśmy okazję uczestniczyć w seansie "Twój Vincent". Film ten opowiada historię tragicznej śmierci Vincenta van Gogha. Malowany obrazami film pokazuje ostatnie momenty życia wielkiego artysty. Film ten to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Każda z 65 tys. Klatek filmu została ręcznie namalowana.

"Twój Vincent" zdobył Nagrodę Publiczności w Annecy we Francji, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych.

W trzech seansach uczestniczyły klasy: 2Te, 1C, 1TL, 4TSH, 4TG, 3TG, 3TSE, 2TLE, 2TI, 2TL, 1TEL, 3C, 1TEk, 1TI, 2TG.

/J. Pohl, B. Kuropka/

CKZIU - HIPOLIT ZAMIENIŁ SIĘ W KRAINĘ BAŚNI I BAJEK

21 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbył się VII Szkolny Dzień Kina. Tym razem opiekun Szkolnej Akademii Filmowej zabrał uczniów w niezwykłź podróż w krainę baśni i bajek. Warunkiem uczestnictwa w Szkolnym Dniu Kina było przebranie się za dowolnź postać bajkowź lub baśniowź.

Wyobraźni młodzieży nie brakowało. Na korytarzach szkolnych pojawili się bohaterowie różnych bajek i baśni, np.: pipi lansztrung, dalmatyńczyki i Cruelli, Strażak Sam, Bob Budowniczy, Myszka Miki, Królewna śnieżka i Macocha, Alicja w Krainie Czarów, Królowa Elsa, krasnoludki, wódz plemienia, czarownice, Kudłaty, Superman, Batman, Szeherezada, Czerwony Kapturek, Pocahontas.

Na uczestników SDK czekał słodki poczęstunek, konkurs muzyczny oraz konkurs na najbardziej oryginalne przebranie. Kolorowym korowodem uczestnicy SDK przeszli do średzkiego kina „Baszta”, gdzie wręczono nagrody dla najlepiej przebranych uczestników. Uroczystym zwieńczeniem SKD było obejrzenie wspaniałego najnowszego musicalu „Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona.

GALERIA

/B. Kuropka/

FILM GODNY OBEJRZENIA

13 klas z naszej szkoły obejrzało w średzkim kinie „Baszta” film, który zasługuje na szczególną uwagę, gdyż przedstawia historię niesamowitej kobiety. A oto, co Szkolna Akademia Filmowa znalazła na temat tej produkcji w internecie:

„Maria Skłodowska-Curie to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.

Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża. A także bronić swych racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów. O której Albert Einstein miał powiedzieć, że ze wszystkich ludzi sukcesu, tylko ona jedna nie zmieniała się pod wpływem sławy.

W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii. Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie 2016 obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage. Natomiast 20 stycznia 2017 został uhonorowany najważniejszymi niemieckimi nagrodami filmowymi – Bavarian Film Awards – za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.”

źródło/www.telemagazyn.pl/

GALERIA

/B. Kuropka/

„POWIDOKI” - ostatni film Andrzeja Wajdy

Historię malarza Władysława Strzemińskiego, który nie poddał się socrealizmowi przedstawił Andrzej Wajda w filmie pt. „Powidoki”. W dniu 25 stycznia br. młodzież CKZiU miała możliwość poznania historii tego niezwykłego artysty i jego dramatyczne losy w powojennej Polsce. Bogusław Linda w roli antykomunistycznego buntownika odnalazł się wzorcowo. A młodzi ludzie, oglądając film, mogli poznać komunistyczną rzeczywistość Polski tamtych czasów.

GALERIA

/B. Kuropka/

„WOŁYŃ” W RAMACH SZKOLNEJ AKADEMII FILMOWEJ

22 klasy, 4 seanse, to liczby, które świadczą o tym, że film „Wołyń” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Szkolna Akademia Filmowa ten rok szkolny zainaugurowała seansem w średzkim kinie „Baszta”, dramatu wojennego „Wołyń”. Film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to dzieło prawdziwe, bardzo potrzebne, a jednocześnie budzące wiele emocji. Odtwórczyni głównej roli Michalina Łabacz na Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszy debiut aktorski. Film otrzymał także statuetkę w kategorii charakteryzacja. Historię rzezi wołyńskiej reżyser opowiada w sposób bardzo drastyczny i brutalny, pokazując totalne barbarzyństwo. „Wołyń” to wielki film prawdy, który zapada głęboko w pamięć.

/B. Kuropka/

SAF

Szkolna Akademia Filmowa ma charakter edukacyjny. Naszym celem jest nauczenie młodego widza obcowania z filmem. Chcemy, by kontakt z dziełem filmowym nie był bierny, ale powodował wyzwalanie refleksji i chęć dzielenia się swoimi wrażeniami z innymi. Stawiając przed sobą trudne zadanie promowania wartościowego kina, chcemy pokazać młodemu widzowi filmy, które nie tylko bawią, ale pokazują świat, wzbogacają osobowość i uwrażliwiają.

Opiekunowie SAF-u: Justyna Pohl, Beata Kuropka/B. Kuropka/