CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)

CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

AKTUALNOŚCI

Przystąpiliśmy do akcji CZYTAJ PL
Listopadowe Cogito
Ukryte tytuły
Biblioteka szkolna zaprasza
Ukryte tytuły
Konkurs czytelniczy
Tydzień głośnego czytania
Książka na październik: NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA - Becca Fitzpatrick
Październikowy numer Cogito dostępny w bibliotece szkolnej
Nowości w bibliotece szkolnej

CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ ZAPRASZA!

Godziny pracy biblioteki

Exlibris wykorzystywany do oznaczania książek w bibliotece to praca konkursowa przygotowana przez Joannę Ławniczak

Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki. Oferujemy różnorodne źródła informacji (książki, czasopisma, kasety MC i VHS oraz multimedia). Tematyka gromadzonych materiałów jest bardzo szeroka ze względu na specyfikę szkoły. Obejmuje nie tylko dziedziny związane z nauczanymi przedmiotami, ale również literaturę piękną i zainteresowania czytelników. U nas otrzymasz najnowsze i najbardziej poszukiwane bestsellery. Biblioteka służy przede wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, pozostałe osoby mogą korzystać ze zbiorów wyłącznie na miejscu. Istnieje możliwość kopiowania potrzebnych materiałów w formie kserokopii. Udostępniamy również czytelnikom stanowiska komputerowe i korzystanie z Internetu. Corocznie biblioteka organizuje dla swoich czytelników szereg imprez, są to: wystawy, konkursy, wycieczki, kiermasze, spotkania z interesującymi ludźmi regionu.

Przyjdź, zobacz, skorzystaj!


lekcja w bibliotece

warsztaty biblioterapeutyczne
Rozejrzyj się, nie jesteś sam!

uczniowie mają do dyspozycji 6 komputerów z dostępem do Internetu i katalog elektroniczny biblioteki

prezentacja koła turystycznego – Dzień Otwarty w Hipolicie

Załącznik - Regulamin Biblioteki Szkolnej

Do biblioteki i CIM zapraszają nauczyciele-bibliotekarze Emilia Nowaczyk, Beata Kuropka i Karolina Napierała.

AKTUALNOŚCI

Przystąpiliśmy do akcji CZYTAJ PL

Nasza szkoła jest wśród 1000 szkół w całej Polsce, które wezmą udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.
2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafiły plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. W naszej szkole plakaty znajdziecie na drzwiach wejściowych do szkoły, w gablocie obok Sali 119 oraz na gazetce obok biblioteki. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Każdy Ambasador otrzyma koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE.
Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.
Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowści. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.
Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Lista dostępnych książek:
1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”
Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink
Partnerstwo strategiczne: Instytut Książki
Organizatorzy odsłony w szkołach (Upoluj swoją książkę): Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink
Wydawcy: Znak Horyzont, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, SQN, Smak Słowa, Zysk, Wydawnictwo Czarna Owca, Otwarte, Insignis Media, Znak Emotikon
Miasta partnerskie: Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin, Toruń, Częstochowa, Opole, Gdynia, Rzeszów
Pozostałe miasta biorące udział w akcji: Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Szczecin, Tychy
Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Dublin, Dunedin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik, Dundee
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

/K. Napierała/

Listopadowe Cogito

ks_10 (18 kB)

„Wierzę w przypadki” – wywiad z Lanberry. Śpiewa o tym, co jest ważne – uczuciach i relacjach międzyludzkich. Jest jak typowa Zosia Samosia. Częściej wznieca ogień, niż go gasi.
W listopadowym numerze: co nam daje wolontariat? oraz sposób na naukę za granicą. Dla myślących o przyszłości: twoja droga zawodowa – elektryk, czy elektronik?, a może administracja?, filologia angielska oraz optometria. W ramach powtórki do matury z j. polskiego: Średniowiecze, motywy uczonych i postaci fantastycznych. WOS – prawa i obowiązki ucznia. Geografia – atmosfera. Poza tym arkusze maturalne z j. polskiego i matematyki. Listopadowy numer Cogito dostępny w bibliotece szkolnej.

/K. Napierała/

Ukryte tytuły

W bibliotece szkolnej ukryto 10 karteczek z tytułami różnych książek. Zadaniem uczniów było odszukanie wszystkich karteczek, podanie tytułów i autorów książek. Jako pierwsze zadanie wykonały: A. Ratajczak i K. Wleczyk z kl. 1 TEK.
Gratulujemy!

/E. Nowaczyk, K. Napierała/

Biblioteka szkolna zaprasza

Biblioteka szkolna zaprasza. Na wypożyczających książki i czasopisma czekają niespodzianki.

/K. Napierała/

Konkurs czytelniczy

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zabawną rymowankę promującą czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Liczymy na waszą kreatywność. Na podpisane rymowanki czekamy do końca października w bibliotece szkolnej.

/B. Kuropka, K. Napierała/

Tydzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Biblioteka szkolna zaproponowała wychowawcom i uczniom, by nie był to tylko jeden dzień, a co najmniej tydzień głośnego czytania. Uczniowie wraz z wychowawcami mogli czytać wybraną przez siebie książkę. Mogła być to lektura szkolna lub pozycja spoza kanonu lektur.
Klasy czytały: „Cierpienia Młodego Wertera – J.W. Goethe, „Quo vadis” – H. Sienkiewicza, "Maria i Magdalena" -M. Samozwaniec, „Dziewczyna, która kochały pioruny” – J. Bosworth, „Igrzyska śmierci” – S. Collins i inne.
Zachęcamy wszystkich do kontynuowania dobrej tradycji czytania na lekcjach wychowawczych.
Fotorelację z Tygodnia Głośnego Czytania możecie zobaczyć poniżej.

/B. Kuropka, E. Nowaczyk, K. Napierała/

Książka NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA - Becca Fitzpatrick

ks_10 (18 kB)

Opowiada o dziewczynie, która była świadkiem groźnego przestępstwa, została objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Jej życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafiła się tam odnaleźć. Otoczona zupełnie innymi, nowy ludźmi, w zupełnie innym stylu życia. Miała rozpocząć ostatni rok liceum, miała być z chłopakiem, którego kochała, ale zostali rozdzieleni. Teraz w jej życiu pojawił się ktoś inny - czy może mu zaufać? Coraz trudniej jest jej ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać… Im bardziej czuje się bezpieczna, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo.
źródło: www.lubimyczytac.pl

/Książkę na październik poleca Laura Woźniak/

Październikowy numer Cogito dostępny w bibliotece szkolnej

„Zaliczyłam lekcję pokory” – wywiad z Sarsą
Leci kawałek w radiu i każdy wie, że to Ona. Na topie są jej płyty: ”Zapomnij mnie” i „Pióropusze”. Sarsa jest jedna. Nie lubi siebie z czasów liceum, kiedy była niemiła i buntowała się po całości. Dziś jest gotowa, by stanąć w obronie innych.
W bieżącym numerze znajdziecie także sposoby na naukę języków obcych, charakterystykę typów temperamentów, porady – jak umiejętnie planować działania oraz jak robić notatki. Dla tych, którzy już myślą o swojej przyszłości – jak zostać tłumaczem j. obcych oraz prognoza zawodowa dla informatyków.
Maturzyści mają okazję powtórzyć geografię, WOS, matematykę oraz język polski (w części ustnej egzaminu – Antyk oraz motyw sądu i elementy baśni w tekstach kultury, a w części pisemnej – rozprawka z „Lalki” B. Prusa).

/K. Napierała/

Nowości w bibliotece szkolnej

zobacz

/K. Napierała/