CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)


ROCZNICA WYDARZEŃ 20.10.1939 R.
Marsz Czystych Szkół
Dzień Edukacji Narodowej

ROCZNICA WYDARZEŃ 20.10.1939 R.

Dnia 20 października 2016 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia z 1939 r., podczas których na Starym Rynku rozstrzelano 29 mieszkańców Środy i okolic.
Na rozkaz Artura Greisera, namiestnika Rzeszy Niemieckiej na Kraj Warty, w październiku i grudniu 1939 r. Niemcy przeprowadzili publiczne egzekucje Polaków na rynkach i placach wielkopolskich miast.
W grupie 29 rozstrzelanych w Środzie było 9 nauczycieli, 6 urzędników, 3 ziemian, 3 rzemieślników, 2 inżynierów. Pozostali to robotnicy i rolnicy.
Uroczystości, jak co roku przygotowane zostały przez Średzkie Towarzystwo Kulturalne. Upamiętnienie pomordowanych rozpoczęto od mszy świętej w średzkiej kolegiacie, po czym uczestnicy obchodów rocznicowych udali się na Stary Rynek. Tam odbył się apel poległych, prowadzony przez członków ŚTK.
W uroczystościach tych wzięli również udział uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z innymi delegacjami złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą mord z 20.10.1939 r.

/A. Kamińska/

Marsz Czystych Szkół

W środę 26.10. przedstawiciele naszej szkoły będą uczestniczyć w Marszu Czystych Szkół. Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Plakat: pobierz w pdf
Patronat: pobierz w pdf

Link do wydarzenia na facebook >> tutaj

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Dzień Edukacji Narodowej

"Naszym nauczycielom życzymy , by nie poddawali się w dziele kreatywnego nauczania i mieli zapał do dalszej pracy" - mówili członkowie szkolnego teatru podczas gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie Centrum przygotowali dla swoich pedagogów, dla emerytowanych nauczycieli i pracowników administracji szkoły, okolicznościowy spektakl.

/B. Gierczyńska/