CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)


Uroczyste zakończenie roku szkolnego - fotorelacja
Fotorelacja z sejmików średzkich - maj 2016
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych - kwiecień 2016
KONKURS FRYZJERSKI - kwiecień 2016
TARGI PRACY - kwiecień 2016
Start projektu "Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo"
Kolejny dzień fryzjera w naszej szkole
Fotorelacja z kolejnego dnia fryzjera w naszej szkole
Dzień Bezpiecznego Internetu – spotkanie z policjantem - luty 2016
Jak cię widzą, tak cię piszą - styczeń 2016
Hipo-Art w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - grudzień 2015
Jabłka w Hipolicie - grudzień 2015
Warsztaty z WSB - listopad 2015
Święto Niepodległości - listopad 2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Po raz pierwszy na uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczyliśmy nagrody dla najlepszych „zawodowców”. Otrzymali je:

 1. Marika Strzelecka – klasa 2A – fryzjer
 2. Daria Szymkowska – klasa 3A – kucharz
 3. Julita Jaworska – klasa 2A – sprzedawca
 4. Bartosz Nawrocki – klasa 2B – lakiernik
 5. Adam Kubiak – klasa 2B – mechanik
 6. Dawid Stefański – klasa 2B – mechanik
 7. Patryk Matuszczak – klasa 2B – mechanik
 8. Jarosław Spychała – klasa 2C – operator
 9. Paweł Wojtyś – klasa 2C – œlusarz
 10. Maciej Maćkowiak – klasa 3C – stolarz
 11. Mateusz Kaźmierczak – klasa 2D – elektryk
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom:
L.Bałuch, J.Opas, J.Droździński, M.Ziętkowski, A.Zawadzka, R.Świetlik, Bama System, M.Knioch, A.R.Konieczni, B.G.Budasz, B.Spochacz, M.Dawidzka, K.Kasprzyk, J.Mądry, M.G.Paczkowscy, E.Maćkowiak oraz gratulujemy nagrodzonym.

Fotorelacja

Fotorelacja z sejmików średzkich

GALERIA:


Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

"Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,
By wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia-
Drogowskazy pamięci
Najmilsze wspomnienia".
Renata Strug

Jeszcze nie zakwitły kasztany, a szkolna społeczność musiała rozstać się z kolegami z klas maturalnych. W tym roku pożegnaliśmy absolwentów 4. klasy technikum hotelarskiego, elektrycznego, ekonomicznego, żywienia i usług gastronomicznych, budowlanego, informatycznego, logistycznego i 3 klasy liceum policyjnego, ratownictwa medycznego i dietetyki. W czasie uroczystości pan Dyrektor Marek Kostka wręczył najlepszym uczniom świadectwa i nagrody. Z rąk zaproszonych gości swoje nagrody odebrali także kadeci liceum policyjnego. Wręczono także dyplomy dla uczniów wyróżniających się w sporcie.
W trakcie pożegnania absolwenci dziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu za opiekę, przekazaną wiedzę oraz ciepło i wyrozumiałość, a także rodzicom za okazywane wsparcie.
Program artystyczny przygotowała klasa 3.technikum hotelarskiego. Mamy nadzieję, że w dorosłym życiu nasi absolwenci zrealizują swoje plany i osiągną sukces. Życzymy mądrości i powodzenia.

/A. Jaśkowiak/

KONKURS FRYZJERSKI

We Wrześni 17.04.2016 odbył się V Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego "Młody Fryzjer." W kategorii Dział Damski - fryzura Twoich marzeń I miejsce zajęła absolwentka naszej szkoły Ewelina Frąckowiak. Ewelina pracuje w Zakładzie Fryzjerskim Cleo u pani Justyny Opas, nauczycielki CKZiU.
Gratulujemy

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

TARGI PRACY

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Targach Pracy, które odbyły się 8 kwietnia w Ośrodku Kultury.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Start projektu "Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo"

Nasza szkoła przystąpiła właśnie do projektu „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo” prowadzonego przez Fundację Pro Familia Mea. Celem projektu jest ograniczanie dystrybucji narkotyków i tzw. dopalaczy wśród młodzieży.

Na terenie szkoły zostaną przeprowadzone akcje z udziałem specjalnie szkolonych psów, które potrafią rozpoznawać zapach narkotyków i dopalaczy oraz skutecznie wskazywać osoby, które miały kontakt z substancjami odurzającymi.

Psy, prowadzone przez doświadczonych detektywów, będą pojawiać się w szkole w określonych dniach, ale nasi uczniowie nie będą o tym uprzedzani. Patrole otrzymają możliwość swobodnego poruszania się po terenie szkoły. Psy są tak wyszkolone, że z ich strony nie grozi uczniom żadne niebezpieczeństwo, zachowują się bardzo łagodnie.

Dodatkowo według założeń tego projektu teren szkoły i jej okolice będą obserwowane przez drony. Analiza tego typu monitoringu może mieć wielkie znaczenie dla ustalenia tożsamości dystrybutorów niebezpiecznych substancji.

/A. Bartosiewicz/

Kolejny dzień fryzjera w naszej szkole

/J. Opas/

Fotorelacja z kolejnego dnia fryzjera w naszej szkole

/J. Opas/

Dzień Bezpiecznego Internetu – spotkanie z policjantem

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu, tym razem pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". 15 lutego 2015 w gościliśmy w naszej szkole asp. sztab. Michała Szymurskiego. W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 1LOP, 1TG, 1TL, 1TI i 1TSE.
Policjant zwrócił uwagę, na to, że każdy internauta swoją działalnością w sieci wpływa na jej "jakość". Zwrócił uwagę na pułapki czyhające na uczniów w Internecie, niebezpieczeństwo zawierania znajomości przez Internet czy publikowanie zdjęć i nagrań filmowych. Zachęcał do czytania regulaminów. Zwrócił uwagę na konsekwencje kradzieży tożsamości, oszustwa i kradzieże internetowe. Uczniowie poznali cechy cyberprzemocy.
Na zakończenie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak się bronić (gdy jest taka potrzeba) i gdzie szukać pomocy.

R. Mikołajczak, A. Karbowiak

Jak cię widzą, tak cię piszą.

Dnia 12 stycznia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej odwiedziła Magdalena Kadzińska, która na co dzień zajmuje się makijażem, stylizacją i kształtowaniem wizerunku. Pani Magdalena opowiedziała uczniom jak ważne jest pierwsze wrażenie w trakcie poszukiwania pracy, w rozmowach z klientami oraz wszelkiego typu relacjach biznesowych. Podczas szkolenia, uczniowie mogli się dowiedzieć jakie są zasady i obowiązujący dress code podczas rozmowy rekrutacyjnej i czego należy unikać a co może wpłynąć pozytywnie na decyzję o przyjęciu do pracy. Kolejny temat to analiza sylwetki i odpowiedni dobór stroju. Ciekawym zagadnieniem była psychologia barw - jak dobrać do swojego typu urody odpowiedni makijaż czy kolor ubrań tak aby ją podkreślić. Na koniec pojawił się temat najbardziej na czasie czyli przykładowe makijaże studniówkowe oraz trendy w 2016 roku. Uczniowie mogli się przekonać, że stare polskie powiedzenie: Jak Cię widzą, tak Cię piszą jest nadal aktualne.

M. Stępień

Hipo-Art w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Grupa uczniów , występujących dotąd nieformalnie, tuż przed Wigilią, stworzyła zespół teatralny i przyjąła nazwę Hipo-Art. Tworzą go głównie uczniowie II TSH, choć w przygotowaniu spektakli uczestniczą koledzy i koleżanki z II TI i I LOP. Hipo-Art przygotował w tym roku szkolnym, między innymi, przedstawienie zatytułowane Meandry kultury, przychylnie przyjęte przez społeczność szkolną oraz brał udział w obchodach I Międzyszkolnego Dnia Wolontariatu. Jako formalny zespół teatralny przygotował przedstawienie wigilijne dla obecnych i przebywających na emeryturze, pracowników szkoły.

B. Gierczyńska

Jabłka w Hipolicie

W tym roku szkolnym zjedliśmy już 16 ton jabłek.

J. Tomczyk-Wojciechowska

Warsztaty z WSB

"Ochłoń zanim napiszesz, czyli o tym jak nie brać do siebie tego, co o nas w sieci napisano." Tak brzmiał temat warsztatów jakie dla uczniów naszej szkoły przeprowadzili studenci WSB w Poznaniu. Ten bardzo ważny temat spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród młodzieży. Grupy uczestniczące w tych zajęciach były bardzo aktywne i zainteresowane tematem.

J. Tomczyk-Wojciechowska

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Hipolicie rozpoczęły się 10 listopada. We wtorek uczniowie CKUiZ w ramach SAF-u mieli okazję obejrzeć fabularyzowany dokument poświęcony niezwykłej postaci: ochotnikowi do Auschwitz, żołnierzowi wyklętemu - Witoldowi Pileckiemu. 12 listopada był "Biało - Czerwony", ponieważ tego właśnie dnia uczennice klasy 3A, przebrane w szkolne mundurki z lat dwudziestych poprzedniego wieku,każdemu pracownikowi szkoły przypinały maleńką flagę. Oczywiście nie zabrakło także piosenek żołnierskich, których słuchała w czasie dużej przerwy cała szkolna społeczność.

E. Karaśkiewicz