CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Szkoła bez przemocy Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów]
Dzień Bezpiecznego Internetu - luty 2015
Z PRZEDŚWIĄTECZNĄ POMOCĄ W DOMU POGODNEJ JESIENI - grudzień 2014
Fantazyjne fryzury - grudzień 2014
PRAWYBORY SAMORZĄDOWE 2014 W HIPOLICIE - listopad 2014
LEKCJA W PLANETARIUM - listopad 2014
75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Akcja plastyczna w Hipolicie. - październik 2014
ZABAWKI PRZEKAZANE - październik 2014

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego 2015 w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu gościliśmy w naszej szkole asp. sztab. Michała Szymurskiego. W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 1LDR, 1LOP, 1TSH, 1TI, 1TL, 1TG, 1G oraz 2TI. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” p. Szymurski zwrócił uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przedstawił uczniom pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. Zwrócił uwagę na to, jak korzystać z Internetu w sposób odpowiedzialny i rozsądny. Uczniowie dowiedzieli się, czy mogą zamieszczać zdjęcia, filmiki w Internecie bez zgody osób, które na nich się znajdują. Poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznali także konsekwencje prawne czynów zabronionych, dowiedzieli się jak się bronić i gdzie szukać pomocy.

/K. Gabryelewicz, R. Mikołajczak, A. Karbowiak/

Z PRZEDŚWIĄTECZNĄ POMOCĄ W DOMU POGODNEJ JESIENI

W grudniu bieżącego roku uczennice kl. I i II LDR udały się do Domu Pogodnej Jesieni z przedświąteczną pomocą. Zadaniem dziewcząt było umyć okna i posprzątać w mieszkaniach seniorów. Dzięki naszym działaniom już dziś są oni przygotowani do Świąt Bożego Narodzenia.
Cieszymy się, że mogliśmy dać osobom starszym cząstkę siebie i poświęcić ten czas nie tylko na pracę, ale i na rozmowę z seniorami.

/K. Napierała/

Fantazyjne fryzury

Na lekcji technik fryzjerskich uczniowie klasy 2D ćwiczyli upięcia fryzur. Pomysły i efekty ich pracy można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

/J. Opas/

PRAWYBORY SAMORZĄDOWE 2014 W HIPOLICIE

W piątek 7 listopada 2014 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole prawybory samorządowe przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy 2TEG.
Oto ich wyniki:
Głosowanie na burmistrza Środy Wlkp.:
Najwięcej głosów uzyskał Wojciech Ziętkowski 349 co stanowi 66,22 %.
Drugie miejsce zajął Dariusz Węcławiak 138 głosów czyli 26,19% ,
Trzecie miejsce Ireneusz Kubiaczyk z wynikiem 34 głosów czyli 6,45%.
Głosowanie na radnych rady powiatu:

Miejsce Komitet wyborczy Ilość głosów Poparcie w %
1 KW Wojciecha Ziętkowskiego Zawsze dla Średzian 266 50,47
2 KW Ziemia Średzka 104 19,73
3 KW Prawo i Sprawiedliwość 43 8,16
4 KW Platworma Obywatelska 35 6,64
5 KW Forum Samorządowe Powiatu Średzkiego 34 6,45
6 KW Wyborców Lewicy Samorządowej 22 4,17
7 KW Polskie Stronnictwo Ludowe 14 2,66

/ A. Kamińska/

LEKCJA W PLANETARIUM

W poniedziałek 3 listopada klasy: 2TEG, 3THG, 2TH, 2TBS, 3TEB, 2LOP uczestniczyły w lekcji astronomii w mobilnym planetarium. Pokaz obejmował zagadnienia związane z ruchem obrotowym i obiegowym Ziemi, budową naszej Galaktyki i Układu Słonecznego oraz narodzinami i życiem gwiazd. Zobaczyliśmy też jak zmienia się wygląd nieba w różnych porach roku.
Kolejne takie spotkanie odbędzie się w naszej szkole 16 grudnia.
Więcej informacji: http://www.planetariummobilne.edu.pl/

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Akcja plastyczna w Hipolicie.

Już 12 czerwca 2014 roku prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński zwrócił się do Ministerstwa Edukacji Narodowej z apelem o nadanie odpowiedniej rangi obchodom rocznicy powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego, m. in. poprzez udział szkół w upamiętnieniu rocznicy.
Polskie Państwo Podziemne to twór polityczny unikalny w skali światowej. Obejmowało ono nie tylko siły zbrojne. Funkcjonowały pod jego auspicjami: rząd z ministerstwami i dyplomacją, instytucja prezydenta, organizacje edukacyjne, pomocowe i charytatywne. Działały partie polityczne.
Za dzień powstania pierwszych struktur i podwalin tego państwa przyjęto datę 27 września 1939 r. Wtedy to rozkazem generała Juliusza Rómmla w obleganej jeszcze przez Niemców Warszawie powołano do istnienia Służbę Zwycięstwu Polski – konspiracyjną organizację bojową do walki z wrogami RP.
Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie postanowili uczcić rocznicę poprzez zorganizowanie happeningu – akcji plastycznej. W czwartek 25 września wcielili się w młodych konspiratorów z lat okupacji. Przygotowali i rozlepili w całej szkole wielką ilość rysunków i napisów antyniemieckich, takich samych, jakie rysowali na murach okupowanych miast ich rówieśnicy z czasu wojny. W piątek podczas pierwszej lekcji z głośników radiowęzła szkolnego niespodziewanie rozległ się hymn narodowy. Było to upamiętnienie słynnej warszawskiej akcji podłączenia się konspiratorów do niemieckiego systemu ulicznych głośników, tzw. „szczekaczek”, które służyły hitlerowskiej propagandzie. Akcja plastyczna w Hipolicie wzbudziła zaciekawienie społeczności szkolnej. Wprowadziła zgodnie z intencjami organizatorów pewną dezorientację co do jej celu. Po południu w piątek w holu szkoły pojawiła się wystawa plastyczna będąca niejako odpowiedzią na pytania o cel akcji.
Napisy i rysunki rozlepiali uczniowie klasy 1 G. Wystawę wykonały dziewczyny z klasy 1 A: Natalia Parysek, Natalia Czekalska, Natalia Szuba, Dagmara Małecka, Honorata Krauze, Magda Ewasińska, Julita Jaworska, Ola Komisarek, Marta śmigielska, Małgorzata Borowska i Wiktoria Skorupska. W akcję zaangażowani byli również Mikołaj Panecki i Krzysztof Witkowski. Repliki antyhitlerowskich plakatów satyrycznych narysowała Ania Andrzejewska z klasy 1 LOP.

/A. Bartosiewicz/

ZABAWKI PRZEKAZANE

W czwartek 1 października 2014 uczennice kl. II LDR – Monika Keller i Kinga Mocek wraz z wychowawczynią odwiedziły Szpitalny Oddział Ratunkowy w Środzie Wlkp. Na ręce pracowników SOR przekazałyśmy zebrane zabawki, które posłużą dzieciom przebywającym na oddziale. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy przynieśli zabawki na naszą zbiórkę. Dzięki Wam na niejednej dziecięcej buzi zagości uśmiech. Jednocześnie informujemy, że akcja cały czas trwa.

/K. Napierała/