BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)

CKZIU W ŚRODZIE WLKP. MISTRZEM REJONU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

X MISTRZOSTWA SZKÓŁ IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W PŁYWANIU

IX MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W TRÓJBOJU SPORTOWO - OBRONNYM - październik 2016

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM - październik 2016

MISTRZOSTW SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT - październik 2016

FINAŁ REJONU POZNAŃ TEREN WSCHÓD W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT - luty 2016

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT - luty 2016

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - luty 2016

FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - grudzień 2015

MISTRZOSTWA REJONU W PIŁKĘ RĘCZNĄ - listopad 2015

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ RĘCZNĄ - październik 2015

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM - październik 2015

Hala Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Jarocinie 29 listopada 2016 r. była areną Finału Rejonu Poznań Wschód w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
W rozgrywkach udział wzięły cztery zespoły: ZSP nr 1 z Jarocina, II LO z Gniezna, LO z Wrześni i CKZ i U ze Środy Wlkp. Zawody zgodnie z regulaminem odbyły się systemem „każdy z każdym”.
Zespół z „Hipolita”, ubiegłoroczny finalista Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, pod wodzą Ewy Szarzyńskiej przyjechał do Jarocina, żeby powalczyć o najwyższe laury. Szczypiorniści ze Środy Wlkp. pierwsze dwa mecze z Wrześnią i Gnieznem wygrali tym samym stosunkiem bramek 14: 10 i rywalizowali w meczu finałowym ze szkołą z Jarocina. Finał turnieju stał na bardzo wyrównanym poziomie. Gra toczyła się bardzo szybko. Chłopcy z obydwu drużyn walczyli jak równy z równym, lecz to zespół z „Hipolita” wyszedł z tej walki zwycięsko, rzucając bramkę w ostatnich sekundach meczu i wygrywając całe spotkanie. W meczu o trzecie miejsce w Mistrzostwach Rejonu drużyna z Gniezna pokonała zespół z Wrześni stosunkiem bramek 13:12.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH SPOTKAŃ:

LO Września – ZSP nr 1 Jarocin 3 : 9 ( 0 : 5 )

II LO Gniezno – CKZ i U Środa Wlkp. 10 : 14 ( 4 : 7 )

ZSP nr 1 Jarocin – II LO Gniezno 20 : 6 ( 11 : 2 )

LO Września – CKZ i U Środa Wlkp. 10 : 14 ( 5 : 7 )

II LO Gniezno – LO Września 13 : 12 ( 7 : 7 )

ZSP nr 1 Jarocin – CKZ i U Środa Wlkp. 11 : 12 ( 6 : 4 )

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Środa Wlkp.
II miejsce ZSP nr 1 Jarocin
III miejsce II LO Gniezno
IV miejsce LO Września

REPREZENTACJA CKZiU ŚRODA WLKP.:
Damian Bajka, Piotr Kędzierski, Michał Ratajczak, Szymon Michalak, Patryk Piasecki, Bartosz Garbaciak, Kryspin Szymbrowicz, Adam Kajdan, Kacper Murawski, Bartosz Majek, Maciej Króliczak, Sebastian Grządzielewski.

/E. Szarzyńska/

Uczniowie CKZiU w Środzie Wlkp. w składzie: Maciej Mielcarek, Marcin Michalak, Dawid Nowak, Agnieszka Przyjemska, Weronika Wabich, Dagmara Maciejewska zdobyli drużynowo I miejsce na X Mistrzostwach Szkół im. Hipolita Cegielskiego w pływaniu w Pile. Ponadto Dagmara Maciejewska zdobyła tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki, gdyż wygrała wszystkie wyścigi indywidualne w stylu grzbietowym, dowolnym i klasycznym, próbę sprawnościową z torem przeszkód oraz rywalizację sztafet. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zwycięstwa.

6 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mistrzostwach szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie. Konkurencje, które się odbyły w ramach trójboju sportowo - obronnego to: strzelanie z broni KBKS, rzut granatem do celu oraz bieg sztafetowy 7x1200m. W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 2 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Mutsche Denis, Gołębiewski Kacper, Majek Bartosz, Pietrzak Piotr, Radek Filip, Sokowicz Patryk oraz Wieliński Bogumił.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 26 października 2016 roku w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp., odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Szkoły biorące udział w zawodach:
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środy Wlkp. (op. Marcin Łuczak),
- Zespół Szkół Rolniczych w Środy Wlkp. (op. Marek Zaworski),
- Liceum Ogólnokształcące w Środy Wlkp. (op. Tomasz Kaczmarek),

Turniej dziewcząt

Po bardzo zaciętym i nerwowym pojedynku o I miejsce zawodniczki z CKZiU uległy reprezentantką LO. Tabela wyników klasyfikacji szkół oraz poszczególnych pojedynków.

Reprezentacja ZSR I: Krzysztof Katafiarz, Biernat Zbyszko, Melewski Michał;
Reprezentacja LO: Marek Krzysztofiak, Maciej Czujek, Wiktor Kalicki.

6. Mariusz Mandziak - Maciej Czujek 1-3

Zawody zakończył Dyrektor CKZiU - Marek Kostka, oraz wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe medale ufundowane przez Starosto Powiatowe w Środzie Wlkp.

/M.Łuczak/

MISTRZOSTW SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W dniu 5 października na sali sportowej Hipolita, odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Łącznie w kategorii chłopców jak i dziewcząt udział brało ok. trzydziestu reprezentantów klas, o zróżnicowanym poziomie sportowym. W turnieju rywalizowali systemem „ruskim” - do dwóch porażek. Wyniki:

FINAŁ REJONU POZNAŃ TEREN WSCHÓD W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

W dniu 6 marca 2015r. w hali sportowej ZSO w Jarocinie odbył się Finał Rejonu Poznań Wschód w Koszykówce dziewcząt.
W tym roku ze zwycięzców pięciu powiatów udział wzięli:
- Zespół Szkół Ogólnokształcących z Jarocina-gospodarz (trener Szymon Gruchalski).
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp. (trener Marcin Łuczak),
- Zespół Szkół Ekonomicznych i Liceum Ogólnokształcące ze Śremu (trener Katarzyna Staśkiewicz),
- II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie (zwycięzca z roku ubiegłego, trener Klaudiusz Kozłowski),

W wyniku losowania utworzono pary półfinałowe, których zwycięzcy zagrali w finale a pokonani w meczu o III miejsce.
W pierwszym półfinale zagrały nasze dziewczęta– CKZIU Środa Wlkp. z gospodarzami-ZSO z Jarocina:

CKZiU Środa Wlkp. 19:36 (5:7,4:11,5:8,5:10) ZSO Jarocin

W pierwszych minutach meczu otwarcia zespoły grały dość nerwowo i żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi (5:7 po I kwarcie). Niestety kolejne minuty pokazały dość dużą nieskuteczność średzianek i dobrą grę na tablicy miejscowych dokumentując to na tablicy wyników (9:18 po II kwarcie). Tak wysokiego prowadzenia już nie oddały do końca pokonując dziewczęta z Hipolita. Jedynie Daria Nowak ze Środy Wlkp., która zdobyła 15 pkt. zasłużyła na wyróżnienie w tym meczu.

W drugim półfinale:

ZSE i LO Śrem 25:36 (6:7,6:8,3:14,10:7) II LO Gniezno

Do przerwy był to pojedynek dość wyrównany, lecz w drugiej połowie Gnieźnianki odskoczyły i pewnie zwyciężyły.

Najciekawsze tego dnia były decydujące mecze o poszczególne miejsca w Finale Rejonu Poznań Wschód.
Mecz o III miejsce:

CKZiU Środa Wlkp. 27:26 (13:6,5:6,2:4,7:10) ZSE i LO Śrem.

Był to dramatyczny pojedynek – szczególnie w czwartej kwarcie, a zwycięzcę poznaliśmy w ostatnich sekundach. Mimo prowadzenia dziewcząt ze Środy Wlkp. od początku meczu (13:6 po I kwarcie), śremianki wyszły na prowadzenie jednym punktem na dwie minuty przed końcem. W kolejnej akcji po rzucie za 2pkt. ponownie prowadzenie odzyskały zawodniczki CKZiU. Niestety na minutę przed ostatnim gwizdkiem ponownie ZSE i LO prowadziło jednym punktem, lecz znakomita gra tego dnia Darii Nowak przyniosła efekt i została kolejny raz faulowana pod koszem. Zawodniczka ze Środy Wlkp. wykorzystała dwa rzuty osobiste i to dziewczęta z Hipolita mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Finał:

ZSO Jarocin 33:35 II LO Gniezno

Mecz ten również był ciekawy i emocjonujący, lecz więcej zimnej krwi miały przyjezdne w Gniezna i jak przed rokiem zwyciężyły w tym turnieju. Początek należał do dziewcząt z Jarocina, które posiadały kilkupunktową przewagę, ale triumfatorki sprzed roku odrobiły straty i nie pozwoliły się dogonić w końcówce zwyciężając jednym koszem.

Dziewczęta z CKZiU zagrały w składzie: Daria Nowak 26 pkt.(15+11), Karolina Spychalska 8 pkt., Katarzyna Gaworska 8 pkt., Karina Zys 2 pkt., Jesika Poborska 2 pkt., Kamila Zys, Agnieszka Błaszkowicz, Martyna Bartkowiak, Cecylia Olejniczak, Paulina Karólak, Anna Ziemiańska, Justyna Skała, Joanna Szymczak (trener Marcin Łuczak).

/M.Łuczak/

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

W dniu 12 lutego 2016 roku w hali sportowej LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. W zawodach oprócz gospodarzy udział brały ubiegłoroczne triumfatorki z popularnego „Hipolita” czyli CKZiU. Niestety zabrakło drużyn z innych szkół, dlatego mecz pomiędzy zainteresowanymi był już finałem, który rozegrano w czterech kwartach po 7 minut. Spotkanie ze względu na wysoką stawkę, było bardzo nerwowe i pełne emocji. Dziewczyny robiły sporo błędów technicznych i niejednokrotnie nie potrafiły trafić do kosza spod samej tablicy. Dopiero w czwartej kwarcie zaznaczyła się kilkupunktowa przewaga dziewcząt z Hipolita, oraz bardzo dobra gra Darii Nowak i Karoliny Spychalskiej (razem rzuciły tyle punktów co cały zespół LO) i ostatecznie wygrały reprezentantki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp. (trener Marcin Łuczak). Drużynę gospodarzy – Liceum Ogólnokształcące prowadził trener Zbigniew Cichowlas.

CKZiU 31-23 LO (7:6;7:6;9:7;8:2)

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat w Półfinale Rejonu Poznań Wschód. CKZiU zagrał w składzie: Daria Nowak (15 pkt.), Karolina Spychalska (8 pkt.), Katarzyna Gaworska (4 pkt.), Justyna Skała, Karina Zys (2 pkt.), Jessika Poborska (2 pkt.), Martyna Bartkowiak, Cecylia Olejniczak, Paulina Karulak, Ania Ziemiańska, Joanna Szymczak.

/M.Łuczak/

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

W dniu 12 lutego 2016 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. W zawodach oprócz gospodarzy udział brali reprezentanci Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego i Zespołu Szkół Akademickich, niestety inne szkoły z powiatu się nie pojawiły. W pierwszym meczu kilkunastoma punktami LO pokonał ZSA, a w kolejnym Hipolit rozgromił ZSA 41-5 pokazując duże chęci do zwycięstwa w całym turnieju. Ostatni mecz pomiędzy LO a CKZiU był więc finałem. Od pierwszych minut widać było, iż mecz toczy się o całą pulę, a zespoły były dobrze przygotowane taktycznie przez trenerów. Pierwsze punkty zdobyli reprezentanci gospodarzy, ale z biegiem czasu skuteczna gra poszczególnych koszykarzy Hipolita przynosiła rezultaty w wyniku czego prowadzili do przerwy 20:9. W drugiej połowie goście konsekwentnie grali w obronie utrzymując wypracowaną wcześniej zaliczkę. Trzeba również pochwalić bardzo dobrą grę tego dnia Szymona Kaczmarka zdobywcy 13 pkt., oraz centra Marcina Grześkowiaka (6pkt.). Dopiero w samej końcówce po dwóch akcjach 3 punktowych graczy LO przewaga stopniała do czterech punktów, lecz szybka odpowiedź koszykarzy Hipolita i zrobiło się sześć punktów przewagi. Tym samym zespół CKZiU przerwał wieloletnią hegemonię gospodarzy w powiecie.

Finał: CKZiU 34:28 LO (20:9;14:19)

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat w Półfinale Rejonu Poznań Wschód. CKZiU zagrał w składzie: Szymon Kaczmarek (13pkt.), Bartosz Buczma (8pkt.), Marcin Grześkowiak (6pkt.), Dominik Grabowski (5pkt.), Dawid Szymanek (2pkt.), Dawid Bylewski, Mateusz Górski, Patryk Duszyński, Mateusz Wołoszyn, Maciej Mielcarek, Jan Filipiak; Trener: Marcin Łuczak.

/M.Łuczak/

FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W dniach 15-16 grudnia 2015 r. w hali sportowej w Wągrowcu rozegrany został Finał Wielkopolskiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn. W pierwszym dniu rozegrano mecze eliminacyjne, podczas drugiego dnia rozgrywek wyłoniono zwycięzców poszczególnych miejsc.

Droga losowania podzielono zespoły na dwie grupy. Nasz zespół rywalizował w grupie A: ZS nr 1 Swarzędz, I LO Wągrowiec, ZSTE Ostrów Wlkp. Pozostałe drużyny utworzyły grupę B: ZSG Konin, LO Wolsztyn, ZSP 1 Wągrowiec, ZSE Poznań.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Losy awansu ważyły się do ostatniej chwili. Bez straty meczu była drużyna z Ostrowa, która zgromadziła komplet punktów 6. Pozostałe drużyny z grupy A, w tym nasz średzki „Hipolit” zgromadziły po 2 punkty. W tej sytuacji o kolejności miejsc zadecydował bilans bramek. Najkorzystniejszą sytuację bramkową miała drużyna ze Swarzędza i to ona zajęła II miejsce i awans do finału. Trzecią pozycję w grupie wywalczył Wągrowiec a czwarte zespół z CKZiU.

Ostatecznie drużyna ze Środy Wlkp. sklasyfikowana została na 7 miejscu w Finale Wielkopolskiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców.

Zespół CKZiU wystąpił w składzie:
Marcin Ligocki, Artur Dybo, Maciej Tumidaj, Karol Pawlak, Damian Bajka, Bartosz Szafrański, Szymon Michalak, Michał Ratajczak, Piotr Kędzierski, Dariusz Nowacki, Wojciech Szafrański.

Komunikat końcowy: pobierz

/E.Szarzyńska/

MISTRZOSTWA REJONU W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Zawodnicy z „Hipolita” po zdobyciu Mistrzostwa Powiatu Średzkiego wyjechali 30 listopada 2015 r. do Pyzdr, gdzie odbył się Finał Rejonu Poznań Wschód w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Do zawodów oprócz średzkiej drużyny awans zapewniły sobie zespoły II LO Gniezno, LO Września i ZSO Jarocin. Podopieczni Ewy Szarzyńskiej pewnie wygrali swoje mecze zajmując pierwsze miejsce. Tym samym zagwarantowali sobie miejsce w Finale Wojewódzkim w gronie najlepszych 8 szkół z wielkopolski.

W Pyzdrach średzianie zagrali w składzie: A. Dybo, M. Tumidaj, K. Pawlak, M. Ratajczak, P. Kędzierski, M. Mielcarek, D. Nowacki, W. Szafrański, M. Ligocki.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ RĘCZNĄ

We wtorek 20.10.2015 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp. rozegrany został turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Do współzawodnictwa przystąpiły dwie średzkie szkoły: CKZiU i LO.
W turnieju dziewcząt nieco lepsze okazały się zawodniczki z LO, które po dogrywce pokonały nasze szczypiornistki w stosunku 10 : 8. Drużyna CKZiU zagrała w składzie: Anna Andrzejewska, Alicja Czujek, Zuzanna Grześkowiak, Kamila Zys, Karina Zys, Magdalena Toś, Paulina Fludra, Małgorzata Tomczak, Marta Keller i Aleksandra Woroch.

W kolejnym meczu piłkarze ręczni z „Hipolita” zmierzyli się z mistrzami poprzedniego sezonu, z drużyną LO. Nasi zawodnicy nie uchodzili za faworytów spotkania, ale bardzo zależało im na dobrym występie. Od samego początku mecz był bardzo zacięty i obfitował w wiele niespodzianek. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem 12 : 12. Po zmianie stron obraz gry zmieniał się na korzyść naszej drużyny, która prezentując świetną formę pokazała, że walczy się do ostatniej sekundy. W efekcie zawodnicy CKZiU wygrali z drużyną LO 27 : 24. Tym samym zapewnili sobie awans do Półfinału Rejonu, który odbędzie się w Jarocinie.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Artur Dybo, Karol Pawlak, Damian Bajka, Bartek Szafrański, Aleksander Kamiński, Tomasz Nowak, Jakub Nowak, Maciej Mielcarek, Michał Ratajczak, Piotr Kędzierski i Wojciech Szafrański.

Dnia 27 października 2015 roku w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego, odbyły się kolejne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. W zawodach udział brały:

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środy Wlkp. (gospodarz),
- Zespół Szkół Rolniczych w Środy Wlkp.,
- Liceum Ogólnokształcące w Środy Wlkp.,

Po bardzo zaciętych i nerwowych pojedynkach w poszczególnych meczach zwyciężyły reprezentantki ZSR. Przerwały tym samym wieloletnią hegemonię dziewcząt z popularnego „Hipolita”. Tabela wyników klasyfikacji szkół oraz poszczególnych pojedynków.

Lp. Szkoła CKZiU LO ZSR Punkty Stosunek meczy Miejsce
1 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego X 2:4 2:4 0 4:8 III
2 Liceum Ogólnokształcące 4:2 X 0:4 2 4:6 II
3 Zespół Szkół Rolniczych 4:2 4:0 X 4 8:2 I
Reprezentacja ZSR: Stanisławiak, Miłoszyk, Wiśniewska;
Reprezentacja LO: K. Zielińska, K. Penowska, A. Lis;
Reprezentacja CKZiU: A. Ziemiańska, J. Skała, K. Rajman.

Kilka pojedynków stało na ciekawym i wysokim poziomie a bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci I zespołu ZSR ze Środy Wlkp.

Reprezentacja CKZiU: P. Duszyński, K. Madajewski, M. Mandziak;
Reprezentacja LO: M. Krzysztofiak, M. Czujek, K. Parus.

/M.Łuczak/

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 20 października w sali sportowej Hipolita, odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Łącznie w kategorii chłopców jak i dziewcząt udział brało ponad dwudziestu reprezentantów klas, o zróżnicowanym poziomie sportowym. W turnieju rywalizowali systemem „ruskim” - do dwóch porażek. Wyniki: