godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Szkoła bez przemocy Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów]
XXII MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM - maj 2015

V GIMNAZJO - HIPOLIADA O PUCHAR IM. MIROSŁAWA ARDELLI - marzec 2015

FINAŁU REJONU POZNAŃ TEREN WSCHÓD W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT - marzec 2015

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - styczeń 2015

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT - styczeń 2015

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM - październik 2014

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM - październik 2014

W dniu 29 kwietnia w Poznaniu w hali sportowej przy ul. Czajcza 14 należącej do Zespołu Szkół Komunikacji odbyły się już XXII Mistrzostwa Polski Hipolitów w tenisie stołowym. W tym roku drużynowo reprezentanci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp. wypadli nie najlepiej uzyskując V miejsce w turnieju.
Rewelacyjnie w zawodach zagrała Ania Ziemiańska (CKZiU Środa Wlkp.), która wygrała wszystkie pojedynki i została indywidualną Mistrzynią Polski Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
W turnieju udział wzięli: ZSK Poznań, CKZiU Środa Wlkp., ZS Rogoźno, ZSP nr.1 Piła, ZST Śrem, ZSUG Pleszew, w turnieju zabrakło reprezentacji ZSP z Chodzieży oraz Trzemeszna.Indywidualnie wśród chłopców jak w ubiegłym roku zwyciężył Piotr Jańczyk z Pleszewa. Drużyna pod opieką p. Marcina Łuczaka wystąpiła w składzie: Ania Ziemiańska (I TL), Patryk Duszyński (II TB), Marcin Grześkowiak (I TS).
Zawody prowadził doświadczony sędzia PZTS. Szkoły podzielono na dwie grupy, a Hipolit ze Środy dość pechowo znalazł się w tej mocniejszej, w której zajął trzecie miejsce i uzyskał prawo gry o V pozycję w drużynówce. W finale ZSP z Piły wygrał 3-1 ZSK z Poznania, a w meczu o 3 miejsce: ZSUG z Pleszewa pokonał 3-2 ZS z Rogoźna. W ostatnim pojedynku średzianie pokonali reprezentantów ze Śremu 3-2.

/M. Łuczak/

W dniu 27 marca 2015r. w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbyła się już V Gimnazjo-Hipoliada o Puchar im. Mirosława Ardelli. Głównym celem imprezy jak w poprzednich latach jest pogłębianie współpracy i integracja między gimnazjami z powiatu średzkiego a „Hipolitem” ze Środy Wlkp.
W klasyfikacji końcowej Puchar im. Mirosława Ardelli zdobyli trzeci raz z rzędu reprezentanci Gimnazjum Nr 1 ze Środy Wlkp.. tylko o 1 punkt wyprzedzając uczniów z Gimnazjum w Chociczy.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

WYCISKANIE SZTANGI – 30 sek.
I miejsce: CKZiU Środa Wlkp. (Wojtkowiak Szymon-29, Skrzypczak Krzysztof-24)
II miejsce: Gimnazjum Nr 1 (Głowacki Mikołaj-26, Leporowski Wojciech-23)
III miejsce: Gimnazjum Chocicza (Kępiński Tomasz-22, Głowacki Marcin-16)

STRZAŁY NA BRAMKĘ DZIEWCZĄT
I miejsce: CKZiU (Szymczak Asia-3, Andrzejewska Ania-3, Kowalewska Oliwia-2)
II miejsce: Gimnazjum Nr1 (Bartkowiak Martyna-2, Rajch Marietta-2, Kubacka Monika-1)+1
III miejsce: Gimnazjum Chocicza (Haremska Paulina-3,Bartkowiak Paulina-1,Rajmann K.-1)

RZUTY DO KOSZA DZIEWCZĄT
I miejsce: Gimn. Nr 1 (9 pkt.) – Ola Gembicka 5/5
II miejsce: CKZiU (6 pkt.)
III miejsce: Gimnazjum Chocicza (4 pkt.)

III miejsce: CKZiU Środa Wlkp. (2:7)

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami. Puchar przechodni im. Mirosława Ardelli ponownie zdobić będzie gablotę Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wlkp.

/M. Łuczak/

W dniu 6 marca 2015r. w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp. im. Hipolita Cegielskiego odbył się Finał Rejonu Poznań Wschód w Koszykówce dziewcząt.
Były to bardzo ważny i historyczny Finał Rejonu, gdyż w szkole jeszcze nigdy nie organizowano turniejów tej rangi. Zawody zakończył Dyrektor Marek Kostka nagradzając najlepsze drużyny dyplomami.

W tym roku ze zwycięzców sześciu powiatów udział potwierdzili:
- CKZiU w Środzie Wlkp.-gospodarz,
- Zespół Szkół Ekonomicznych ze Śremu,
- II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących z Jarocina.

W wyniku wcześniejszego podziału na Półfinały Rejonu zespoły rozstawiono zgodnie z ustaleniami.

W pierwszym półfinale zagrały gospodynie – CKZIU Środa Wlkp. z reprezentantkami ZSE ze Śremu:

CKZiU Środa Wlkp. 25:9 (5:0,14:2,4:0,2:7) ZSE Śrem

W pierwszych minutach meczu otwarcia zespoły grały dość chaotycznie, lecz lekką przewagę miały dziewczęta ze Środy Wlkp. dokumentując to na tablicy wyników (5:0). W kolejnych minutach średzianki dość szybko zdominowały poczynania na parkiecie (znakomita gra Darii Nowak-11 pkt.) i do przerwy prowadziły już 19:2. Tak wysokiego prowadzenia już nie oddały do końca pokonując przyjezdne 25:9.

W drugim półfinale: ZSO Jarocin 36:40 (11:11,2:16,11:8,12:5) II LO Gniezno

Był to zdecydowanie bardziej wyrównany i zacięty pojedynek, w którym nie brakowało emocji i walki o każdą piłkę. Początek należał do dziewczyn z Jarocina, lecz z minuty na minutę rozkręcały się gnieźnianki i po pierwszej kwarcie był remis (11:11). Druga kwarta rozstrzygnęła wynik końcowy, gdyż zespół II LO całkowicie przejął inicjatywę i do przerwy prowadziły już 27:13. Na początku IV kwarty zespół z Jarocina zaczął odrabiać straty doprowadzając do ciekawej końcówki. Lecz trafiony jeden rzut osobisty (zawodniczki z Gniezna) przy 3 pkt. przewadze na kilka sekund przed końcem rozstrzygnął ten pojedynek.

Mecz o III miejsce: ZSE Śrem 33:26 (9:4,4:5,12:6,8:11) ZSO Jarocin

Był to mecz „pocieszenia” gdyż obie drużyny uległy w półfinałach, więc każdy wynik był możliwy. Lecz dość niespodziewanie od początku prowadziły dziewczęta ze Śremu pokonując ubiegłoroczne zwyciężczynie tych zawodów siedmioma punktami.

Finał: CKZiU Środa Wlkp. 40:54 (10:17,12:12,5:8,13:17) II LO Gniezno

Od początku meczu inicjatywę przejęły dziewczyny ze Środy prowadząc 8:2, ale po chwili (przerwa trenera) zespół gości zaczął się rozkręcać i celnie rzucał pod koszem czego efektem było prowadzenie po pierwszej kwarcie 17:10. Po lekkiej przewadze gnieźnianek w drugiej kwarcie mecz się wyrównał, było sporo fauli czego efektem było to, iż kilka zawodniczek musiało opuścić pole gry. Mecz był bardzo zacięty i widowiskowy, lecz próby pościgu wyniku przez gospodynie się nie udały mimo znakomitej gry Darii Nowak (26pkt.) z CKZiU. II LO z Gniezna mając bardziej wyrównany zespół i znakomitą grę Katarzyny Kaliuszek (31pkt.) zwyciężył w tym pasjonującym meczu 54:40, awansując do Finału Wojewódzkiego.

CKZiU wystąpił w składzie: Daria Nowak (11+26pkt.), Katarzyna Gaworska (2+10), Justyna Skała (2+2), Agnieszka Błaszkowiak (4), Karolina Spychalska (4), Kamila Zys (2), Karina Zys (2), Cecylia Olejniczak, Paulina Marciniak oraz Paulina Karulak.

/M. Łuczak/

W dniu 30 stycznia 2015 roku w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców. Po bardzo emocjonujących i czasami zaciętych meczach zawody wygrali reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego (op. Zbigniew Cichowlas). W zawodach brali również udział reprezentanci Zespołu Szkół Akademickich (op. Mateusz Marzyński), Zespołu Szkół Rolniczych (op. Agnieszka Cichowlas) oraz gospodarze – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (op. Marcin Łuczak).

ZSR 15-9 ZSA

Ostatecznie turniej zasłużenie zwyciężyli reprezentanci LO, przed chłopcami z ZSR, CKZiU i ZSA. Popularnego „Ogólniaka” reprezentowali: Szymon Grzelak, Krzysztof Staniszewski, Maciej Woźniak, Aleksander Piekarski, Adam Deska, Dawid Kapitan, Marcin Malusiak, Krzysztof Zys, Maciej Polody.

Zespół CKZiU zagrał w składzie: Bartosz Buczma, Maciej Mielcarek, Mateusz Górski, Patryk Adamczak, Dawid Szymanek, Jan Filipiak, Dominik Grabowski, Marcin Grześkowiak, Mateusz Wołoszyn, Krzysztof Madajewski.

/M. Łuczak/

W dniu 29 stycznia 2015 roku w hali sportowej LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Podczas zawodów nie brakowało zagrań widowiskowych i celnych rzutów z dystansu, lecz ostatecznie zdecydowanie wygrały reprezentantki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp. (pod opieką Marcina Łuczaka). W zawodach oprócz gospodarzy – Liceum Ogólnokształcącego (op. Zbigniew Cichowlas) i CKZiU, udział również wzięły reprezentantki Zespołu Szkół Rolniczych (op. Agnieszka Cichowlas).

Wyniki

CKZiU 33-10 LO

CKZiU 44-22 ZSR

LO 24-13 ZSR

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat w Półfinale Rejonu Poznań Wschód. Hipolit (CKZiU) w obu meczach zagrał w składzie: Daria Nowak (40 pkt.), Karolina Spychalska (12 pkt.), Agnieszka Błaszkowiak (1 pkt.), Katarzyna Gaworska (14 pkt.), Justyna Skała (2 pkt.), Kamila Zys, Karina Zys (2 pkt.), Cecylia Olejniczak (4 pkt.), Paulina Karulak.

/M. Łuczak/

W dniu 31 października 2014 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. W turnieju dziewcząt zagrano systemem każdy z każdym, a u chłopców po wcześniejszym losowaniu zawody rozgrywano systemem ruskim – do dwóch przegranych. W turnieju udział brały reprezentacje szkół:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie (op. Marcin Łuczak),

Zespół Szkół Rolniczych ze Środy Wlkp. (op. Marek Zaworski),

Liceum Ogólnokształcące ze Środy Wlkp. (op. Tomasz Kaczmarek),

Technikum Ekonomiczne z Łękna (op. Aneta Nowicka),

Zespół Szkół z Nowego Miasta (op. Krzysztof Szczotka).

Turniej dziewcząt

Tak jak w poprzednim roku zwyciężyły reprezentantki popularnego „Hipolita”, lecz pojedynki były bardzo zacięte i zwycięzca wygrał nieznacznie z gospodarzami 4:3.

LP. SZKOŁA CKZiU ZSR LO PKT. POJEDYNKI MIEJSCE
1. CKZiU X 4-3 4-2 4 8-5 I
2. ZSR 3-4 X 4-1 2 7-5 II
3. LO 2-4 1-4 X 0 3-8 III

Reprezentacja CKZiU: Anie Ziemiańska, Paulina Woźnica, Marta Michalak (rez. Justyna Skała).

Turniej chłopców

Kilka pojedynków stało na ciekawym i wysokim poziomie, ale zawody zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Rolniczych. Wyniki:

V miejsce: LO w Środzie Wlkp.

Reprezentacja ZSR: Krystian Olczyk, Adrian Olczyk, Przemysław Wojtyś.

Mistrzowie powiatu (CKZiU i ZSR) będą reprezentować powiat na Finale Rejonu Poznań

/M. Łuczak/

W dniu 27 października na sali sportowej CKZiU, odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Łącznie w kategorii chłopców jak i dziewcząt udział wzięli wszyscy chętni reprezentując swoje klasy, o zróżnicowanym poziomie sportowym. W turnieju rywalizowali systemem „ruskim” - do dwóch porażek.

XIII-XIV miejsce: Słomczyński Patryk, Majik Piotr
XV miejsce: Słowik Maciej, Spychała Paweł, Tadaszak Marcin, Andrzejewski Wojciech