CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)

KONKURSY„O CZŁOWIEKU … w cytatach, przysłowiach i aforyzmach po angielsku!”
KONKURS NA SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU – rozstrzygnięty!!!
ETAP SZKOLNY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
KONKURS ROZUMIENIA TEKSTÓW PIOSENEK ANGLOJĘZYCZNYCH
PATRYK MENDYKA WYŚPIEWAŁ II MIEJSCE
OLIMPIADA EKONOMICZNA

„O CZŁOWIEKU … w cytatach, przysłowiach i aforyzmach po angielsku!”

Dnia 28 listopada 2016 r. odbył się w ramach Tygodnia Kultury w naszej szkole konkurs tłumaczeniowy „O CZŁOWIEKU... W CYTATACH, PRZYSŁOWIACH I AFORYZMACH PO ANGIELSKU!” Reprezentanci klas 1 technikum i liceum zmierzyli się z wyznaczonymi im zadaniami polegającymi na dopasowaniu przysłów, połączeniu powiedzeń o człowieku oraz tłumaczeniu aforyzmów znanych ludzi. Uczniowie pracowali w grupach trzy osobowych reprezentując swoją klasę.

Najlepsi okazali się uczniowie: Marcin Grześkowiak, Kacper Murawski i Jakub Pałasz z klasy 1 TI oraz Jan Jaszczak, Bartosz Ławniczak i Adam Kajdan z klasy 1 TL zajmując egzekwo I miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratujemy.

GALERIA

/L. Kasprzak/

KONKURS NA SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU – rozstrzygnięty!!!

Laureatką konkursu na SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU została JAGODA FERDYNUS z kl.1TL.

Jagodzie serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom Magdzie Mendyce z 3TI i Sławce Lehmann z 3LDR dziękujemy za złożone projekty.

GALERIA

/L. Kasprzak/

ETAP SZKOLNY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK

Dnia 16 listopada 2016 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp odbył się etap szkolny XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem olimpiady jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i szeroko rozumianego zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas 3TG, 3TSH, 2B. Największą liczbę punktów zdobyli następujący uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym konkursu:

  • Angelika Tomaszewska z 3TSH,
  • Daria Jankowiak z 3TG,
  • Magdalena Zmuda z 3TG.

Etap rejonowy odbędzie się 16 grudnia 2016.

/K. Hoffmann-Kulawik/

KONKURS ROZUMIENIA TEKSTÓW PIOSENEK ANGLOJĘZYCZNYCH

Dnia 14 listopada 2016 r. o godz. 14.30 odbył się w świetlicy naszej szkoły konkurs rozumienia tekstów piosenek w języku angielskim. Zadaniem uczestników było wysłuchanie trzech piosenek (Lucas Graham '7 Years', One Direction 'Apologize', Twenty One Pilots 'Stressed out') oraz rozwiązanie kilku zadań do każdej piosenki. Uczniowie musieli np. odpowiedzieć na pytania wielokrotnego wyboru dotyczące rozumienia tekstu piosenki, znaleźć słowa o podanym znaczeniu w tekście, czy też rozróżnić między pisownią w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka angielskiego. Niektóre z zadań miały też sprawdzić znajomość zasad gramatyki u uczestników. Mimo, że poziom konkursu był wysoki, udało się wyłonić laureatów trzech pierwszych nagród. Zostali nimi: Kacper Pawlak z 1TI, Agata Grochowska z 2LOP oraz Katarzyna Pierzyńska z 2LOP. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

PATRYK MENDYKA WYŚPIEWAŁ II MIEJSCE

Patryk Mendyka – uczeń klasy II LOP wziął udział w XIII Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Przesłuchania odbyły się w Średzkim Ośrodku Kultury 9 listopada 2016r. w związku z obchodami Święta Niepodległości w Zespole Szkół Rolniczych. Patryk przygotował piosenkę ̋Bywaj dziewczę zdrowe̋ i swoim wykonaniem zachwycił jury. Zajął II miejsce, otrzymał pamiątkowy dyplom i cenną nagrodę. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz wideo

GALERIA

/B. Kuropka/

OLIMPIADA EKONOMICZNA

W naszej szkole w październiku odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W logistycznych zmaganiach w całej Polsce wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników.

Uczeń klasy III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot zajął I miejsce w szkole, a wysoki wynik jaki osiągnął spowodował, że zakwalifikował się do eliminacji okręgowych, które odbędą się w Poznaniu. Kamil jest już o krok od finału czego wszyscy mu życzymy.

/A. Ibron/