CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)

KONKURSYXVI FINAŁ KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA
FINAŁ VI POWIATOWEGO KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA DLA GIMNAZJALISTÓW
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK - etap rejonowy

XVI finał Konkursu Logicznego Myślenia

We wtorek 15 marca br. w CKZiU w Środzie Wlkp. odbył się po raz szesnasty finał „Konkursu Logicznego Myślenia” dla uczniów szkół średnich. W rozgrywkach uczestniczyło 10 zespołów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Laureaci konkursu:

I miejsce – Andżelika Małowska i Michał Janus z Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wlkp.

II miejsce – Adam Grabowski, Mateusz Litka, Szymon Szczot z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp.

III miejsce – Hubert Kowarz, Adam Bałażyk, Maciej Brylewski z Zespołu Szkół Rolniczych w Nowym Mieście nad Wartą.

Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością rozwiązywania zadań logicznych i łamigłówek. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp, a słodki poczęstunek państwo Anna i Mariusz Skrobosińscy z Piekarni – Cukierni Adam i Ewa.

Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowali młodzież i przybyli z nimi na konkurs.

GALERIA

/R. Mikołajczak, M. Ciesielska/

Finał VI Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia dla gimnazjalistów

10 marca 2016r w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. spotkali się finaliści VI Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół gimnazjalnych. W tym roku w matematycznych zmaganiach uczestniczyło aż 21 zespołów z 11 gimnazjów: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum z Zespołu Szkół Akademickich ze Środy Wlkp., oraz Gimnazjum z Giecza, Kleszczewa, Krzykos, Nowego Miasta, Pigłowic, Sulęcinka, Słupi Wielkiej i Zaniemyśla.

W listopadzie 2015r podczas eliminacji szkolnych wyłonione zostały po dwa najlepsze zespoły z każdej szkoły. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i prawie wszystkie zespoły poprawnie rozwiązały wszystkie zadania. O zwycięstwie zadecydowała liczba wyników w ostatnim zadaniu. Ostatecznie najlepszym zespołem okazali się uczniowie z Gimnazjum Nr 1: Marek Sobota, Patryk Ratajczak, Marcin Szmania którzy zajęli I miejsce. II miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum Akademickiego w składzie: Jakub Jaworski, Jakub Kordeczka, Kacper Wujek, a trzecie zespół w składzie: Grzegorz Mąderek, Adrian Wojtczak, Jarosław Ratajczak z Gimnazjum w Kleszczewie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Organizatorki R. Mikołajczak i M. Ciesielska serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Środzie Wlkp. za ufundowanie nagród, państwu Annie i Mariuszowi Skrobosińskim z Piekarni – Cukierni Adam i Ewa za ufundowanie drożdżówek, oraz wszystkim nauczycielom z gimnazjum, którzy przygotowali młodzież i przybyli z nimi na konkurs.

GALERIA

/R. Mikołajczak, M. Ciesielska/

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap rejonowy

11 grudnia br. o godz. 11.00 odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Organizatorem był Oddział Rejonowy PCK w Środzie Wlkp, gospodarzem - Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp, a uczestnikami zwycięzcy etapu szkolnego ze średzkich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także Gimnazjum w Słupi Wielkiej.

Reprezentacja CKZiU w Środzie Wlkp to: Maria Kniat, Marta Strugała, Joanna Pokrywiecka uczennice klasy 3TEG. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. II miejsce w konkursie zajęła Marta Strugała przegrywając zaledwie jednym punktem ze zwyciężczynią. Gratulujemy!!

GALERIA

/K. Hoffmann-Kulawik/