CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] szablewski (6 kB)

KONKURSYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY
KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZIMA W OBIEKTYWIE”
KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
BERLIN – QUIZ
OLIMPIJSKI SUKCES LOGISTYKA KAMILA NAWROTA
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ – ROZSTRZYGNIĘTY!!!
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO
„O CZŁOWIEKU … w cytatach, przysłowiach i aforyzmach po angielsku!”
KONKURS NA SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU – rozstrzygnięty!!!
ETAP SZKOLNY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
KONKURS ROZUMIENIA TEKSTÓW PIOSENEK ANGLOJĘZYCZNYCH
PATRYK MENDYKA WYŚPIEWAŁ II MIEJSCE
OLIMPIADA EKONOMICZNA

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

W nawiązaniu do ustalonego przez Sejm roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły oraz propagowania ochrony środowiska i doskonalenia świadomego posługiwania się substancjami chemicznymi także w aspekcie korzystania ze środków chemii gospodarczej, kosmetyków, środków ochrony roślin ogłaszamy
Szkolny Konkurs Chemiczny „Substancje chemiczne rzek Polski”.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie się do K. Hoffmann-Kulawik i M. Mikołajczak

/K. Hoffmann-Kulawik/

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY
„ZIMA W OBIEKTYWIE”

Ogłaszamy konkurs fotograficzny pt „Zima w obiektywie”.
Zdjęcia przedstawiające zimowy pejzaż można przesyłać na adres e-mail:
konkurs_jezykowy@o2.pl do dnia 15.02.2017.
Informacji udziela p. Karolina Napierała.

/K. Napierała/

Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych na plakat promujący naukę języków obcych

Zobacz regulamin konkursu.

/L. Kasprzak/

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU żYCIA PCK

W dniu 16 grudnia 2016 roku odbył się etap rejonowy XXV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia PCK. Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. W etapie rejonowym szkołę reprezentowali: Angelika Tomaszewska 3 TSH, Daria Jankowiak 3TG, Magdalena Zmuda 3TG

Konkurs miał formę testu dotyczącego zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, historii powstania i działalności PCK. Skierowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczennica naszej szkoły Daria Jankowiak zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!!!

GALERIA

/ K. Hoffmann-Kulawik/

BERLIN – QUIZ

Uczniowie klas 1TL, 1TLE oraz 3TL w dniach 13.12. – 15.12.2016r. mieli okazję na lekcjach języka niemieckiego sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta Berlin biorąc udział w przygotowanym przez nauczyciela quizie. Rywalizując w grupach uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące geografii, historii i polityki oraz kultury stolicy Niemiec. W drugiej części quizu uczniowie sprawdzali swoją znajomość zabytków i popularnych miejsc w Berlinie odgadując je na fotografiach. Quiz miał na celu w utrwalić informacje zdobyte podczas wycieczki do Berlina, która odbyła się tydzień wcześniej.

Grupy, które zdobyły najwyższą ilość punktów w quizie:

  • 1TL – Weronika Barczak, Dominka Michałowicz, Alicja Kubiak, Filip Bzowy
  • 1TLE – Jan Rapior, Karol Jańczak, Marietta Gabrysiak, Adam Mencel
  • 3TL – Milena Lipiecka, Dominika Sterczyńska, Karina Łąkowska, Grzegorz Plewa, Kamil Staszak
  • /P. Hyżyk/

OLIMPIJSKI SUKCES LOGISTYKA KAMILA NAWROTA

Uczeń kl. III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot w gronie najlepszych młodych logistyków w Polsce.

2 grudnia odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych z prawie 8000 osób.

W gronie finalistów znalazł się uczeń kl. III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot.. Po najwyższe laury Kamil wystartuje 3 marca.

Nagrodę, jaką jest zwolnienie z części pisemnej dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe Kamil już ma – wystarczy sam udział w finale niezależnie od zajętego miejsca.

Ale jest o co walczyć. Do wygrania są m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz interesujące oferty staży w wiodących logistycznych przedsiębiorstwach.

Kamilowi życzymy jak najlepszych notowań w finale i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć.

GALERIA

/A. Ibron/

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ – ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Dnia 12 grudnia 2016 r. został rozstrzygnięty KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z ELEMENTAMI / MOTYWAMI OBCOJĘZYCZNYMI dla klas I i II.

Laureatami w poszczególnych językach zostali:

  • I miejsce Szymon Aleksandrowicz z klasy 1LOP (kartka francuska)
  • II miejsce Marcel Lemiszewski z klasy 2TL (kartka angielska) i Alan Wiśniewski z 2 LOP (kartka rosyjska)
  • III miejsce Magdalena Jaworska z klasy 1TL (kartka niemiecka).
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie kartki zostały zaprezentowane w gablocie „POLIGLOTY”.

/L. Kasprzak/

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O żYCIU I DZIAŁALNOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO

Konkurs wiedzy o Hipolicie Cegielskim odbył się 1 grudnia 2016 r. Objął uczniów klas pierwszych, a jego celem była popularyzacja wiedzy o Patronie szkoły.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nim udział, odpowiadali w formie pisemnej na pytania dotyczące życia i działalności Hipolita Cegielskiego; większość z nich wymagała udzielenia konkretnych odpowiedzi- krótkich i rzeczowych. Cztery pytania miały natomiast formę szerszej wypowiedzi, a uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną ale również umiejętnościami np. ocenianiem, wartościowaniem, porównywaniem.

Zwycięstwo odniosła uczennica klasy 1LOP Magdalena Kobusińska, a kolejne miejsca zajęły: Weronika Serafiniak z 1LOP i Monika Kniat z 1TLE. Uczennice będą reprezentowały szkołę w międzyszkolnym konkursie wiedzy o H. Cegielskim, który odbędzie się na początku marca 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie.

GALERIA

/A. Kamińska/

„O CZŁOWIEKU … w cytatach, przysłowiach i aforyzmach po angielsku!”

Dnia 28 listopada 2016 r. odbył się w ramach Tygodnia Kultury w naszej szkole konkurs tłumaczeniowy „O CZŁOWIEKU... W CYTATACH, PRZYSŁOWIACH I AFORYZMACH PO ANGIELSKU!” Reprezentanci klas 1 technikum i liceum zmierzyli się z wyznaczonymi im zadaniami polegającymi na dopasowaniu przysłów, połączeniu powiedzeń o człowieku oraz tłumaczeniu aforyzmów znanych ludzi. Uczniowie pracowali w grupach trzy osobowych reprezentując swoją klasę.

Najlepsi okazali się uczniowie: Marcin Grześkowiak, Kacper Murawski i Jakub Pałasz z klasy 1 TI oraz Jan Jaszczak, Bartosz Ławniczak i Adam Kajdan z klasy 1 TL zajmując egzekwo I miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratujemy.

GALERIA

/L. Kasprzak/

KONKURS NA SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU – rozstrzygnięty!!!

Laureatką konkursu na SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU została JAGODA FERDYNUS z kl.1TL.

Jagodzie serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom Magdzie Mendyce z 3TI i Sławce Lehmann z 3LDR dziękujemy za złożone projekty.

GALERIA

/L. Kasprzak/

ETAP SZKOLNY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU żYCIA PCK

Dnia 16 listopada 2016 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp odbył się etap szkolny XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia PCK. Celem olimpiady jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i szeroko rozumianego zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas 3TG, 3TSH, 2B. Największą liczbę punktów zdobyli następujący uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym konkursu:

  • Angelika Tomaszewska z 3TSH,
  • Daria Jankowiak z 3TG,
  • Magdalena Zmuda z 3TG.

Etap rejonowy odbędzie się 16 grudnia 2016.

/K. Hoffmann-Kulawik/

KONKURS ROZUMIENIA TEKSTÓW PIOSENEK ANGLOJĘZYCZNYCH

Dnia 14 listopada 2016 r. o godz. 14.30 odbył się w świetlicy naszej szkoły konkurs rozumienia tekstów piosenek w języku angielskim. Zadaniem uczestników było wysłuchanie trzech piosenek (Lucas Graham '7 Years', One Direction 'Apologize', Twenty One Pilots 'Stressed out') oraz rozwiązanie kilku zadań do każdej piosenki. Uczniowie musieli np. odpowiedzieć na pytania wielokrotnego wyboru dotyczące rozumienia tekstu piosenki, znaleźć słowa o podanym znaczeniu w tekście, czy też rozróżnić między pisownią w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka angielskiego. Niektóre z zadań miały też sprawdzić znajomość zasad gramatyki u uczestników. Mimo, że poziom konkursu był wysoki, udało się wyłonić laureatów trzech pierwszych nagród. Zostali nimi: Kacper Pawlak z 1TI, Agata Grochowska z 2LOP oraz Katarzyna Pierzyńska z 2LOP. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

PATRYK MENDYKA WYŚPIEWAŁ II MIEJSCE

Patryk Mendyka – uczeń klasy II LOP wziął udział w XIII Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Przesłuchania odbyły się w Średzkim Ośrodku Kultury 9 listopada 2016r. w związku z obchodami Święta Niepodległości w Zespole Szkół Rolniczych. Patryk przygotował piosenkę ̋Bywaj dziewczę zdrowe̋ i swoim wykonaniem zachwycił jury. Zajął II miejsce, otrzymał pamiątkowy dyplom i cenną nagrodę. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz wideo

GALERIA

/B. Kuropka/

OLIMPIADA EKONOMICZNA

W naszej szkole w październiku odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W logistycznych zmaganiach w całej Polsce wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników.

Uczeń klasy III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot zajął I miejsce w szkole, a wysoki wynik jaki osiągnął spowodował, że zakwalifikował się do eliminacji okręgowych, które odbędą się w Poznaniu. Kamil jest już o krok od finału czego wszyscy mu życzymy.

/A. Ibron/