CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło
BIP Szkoła bez przemocy Pola Nadziei Fundusze Unijne HDK Kropelka Szkolny Ośrodek Kariery Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

WSB

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów]

KONKURSYKONKURS GASTRONOMICZNY
ZAWODY FRYZJERSKIE
POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS
KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA – ELIMINACJE SZKOLNE
KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY
KONKURS TEMATYCZNY "KULTURA TO JEST TO"
III KONKURS WIEDZY O SPORCIE ROZSTRZYGNIĘTY!
„WHAT'S IN A SONG?”
Zbiórka makulatury w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

KONKURS GASTRONOMICZNY

Dnia 20 marca 2015r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs gastronomiczny. Celem takiego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych uczniów, propagowanie rodzimych tradycji oraz kształtowanie postaw kreatywnych.W tym roku konkurs został przeprowadzony w dniu obchodów Imienin Hipolita i I Dnia Wiosny. Wzięło w nim udział 11 uczniów: Natalia Przybył i Wiktoria Ratajczak z klasy I TG, Iza Soszyńska i Paulina Dobrogojska z Klasy 2TEG, Anna Marchewka, Kamila Majchrzycka, Aleksandra Włodarczak i Karolina Spychalska z klasy 3THG, Krystyna Andruszewska z klasy 4TG oraz Aleksandra Ferdynus i Mateusz Bezler z klasy 1C.

Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie potrawy z dowolnych surowców. Musieli wcześniej opracować recepturę gastronomiczną i przedstawić ją do zaakceptowania członkom komisji tydzień przed konkursem. Określoną potrawę wykonywały dwie osoby. Podczas oceny brane były pod uwagę takie czynniki jak: właściwe przygotowanie produktów i sprzętu, higiena i czystość w czasie pracy, optymalne wykorzystanie surowców i półproduktów, kreatywność, kompozycja, łączenie smaków, zastosowane techniki kulinarne oraz smak i aromat potrawy. Wykonane dania oceniało jury w składzie:

 1. Hanna Sęk – wicedyrektor – przewodnicząca
 2. Emilia Bodylska – nauczycielka CKZiU
 3. Małgorzata Mikołajczak – nauczycielka CKZiU
 4. Monika Kawicka – nauczycielka CKZiU

W związku z tym, że wszystkie potrawy były przygotowane i podane na wysokim poziomie, z zastosowaniem różnorodnych technik kulinarnych, jury postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca, a pozostałym równorzędne drugie.

I miejsce – Natalia Przybył i Wiktoria Ratajczak, przygotowana potrawa to: Polędwiczki wieprzowe w sosie pieczarkowym, łódeczki ziemniaczane i fasolka z sosem azjatyckim.

I miejsce – Aleksandra Ferdynus i Mateusz Bezler, przygotowana potrawa to: Roladki drobiowe z gorgonzolą i suszonymi pomidorami, kluski półfrancuskie, marchewka oprószana.

II miejsce – Iza Soszyńska i Paulina Dobrogojska, przygotowana potrawa to: Rożki krucho-drożdżowe z mięsem i pieczarkami, sos czosnkowy, sałata z sosem winegret.

Aleksandra Włodarczak i Karolina Spychalska, przygotowana potrawa to: Kurczak z orzechami włoskimi i warzywami w sosie słodko-kwaśnym.

Anna Marchewka i Kamila Majchrzycka, przygotowana potrawa to: Tort śmietankowo-owocowy.

Krystyna Andruszewska, przygotowana potrawa to: Tort śmietankowo-owocowy.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy.

/E. Bodylska/

ZAWODY FRYZJERSKIE

Stylistyczny sukces Eweliny

W niedzielę 8 marca br. w Poznaniu odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego. Świetnie spisała się w nim fryzjerka z Dominowa. Konkurs był jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski, które za miesiąc odbędą się również w Poznaniu. Konkurs odbywał się w dwóch działach - męskim pod hasłem "Modne modelowanie - fryzura użytkowa. Strzyżenie i modelowanie fryzura klasyczna" oraz damskim "Fryzura dzienna konsumencka - strzyżenie i uczesanie, z przeczesaniem na wieczorową".

W Poznaniu zorganizowano również dwie konkurencje indywidualne. Jedna w dziale damskim polegała na wykonaniu fryzury z fal i pierścieni na mokro a`la Monroe. Dla średzian najciekawsza była jednak konkurencja indywidualna "Ja stylista", której zwycięzca będzie miał możliwość zaprezentowania się wraz z poznańskim klubem stylizacji Look 2015. Konkurencja była przeznaczona dla osób z tytułem czeladnika i uczniów klas III zasadniczej szkoły zawodowej, uczniów 4. roku technikum dziennego oraz technikum zaocznego. Warunkiem było nieprzekroczenie 21. roku życia w dniu konkursu. Konkurencja ta - jako jedyna - odbywała się na żywym modelu, pozostałe fryzury powstawały na główce manekina.

Konkurencję "Ja stylista" wygrała Barbara Orzechowska. Trzecie miejsce - na dwunastu startujących - zajęła Ewelina Frąckowiak, uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. E. Frąckowiak pracuje obecnie w średzkim Salonie Fryzjerskim Cleo. Do konkursu E. Frąckowiak przygotowywała się pod okiem Justyny Opas. To nie pierwszy konkurs, w którym startowała młoda fryzjerka z Dominowa. Przed rokiem wystartowała w konkursie w Sieradzu. Z kolei za tydzień spróbuje swoich sił w międzynarodowym konkursie fryzjerskim we Frankfurcie nad Odrą. Będzie również reprezentowała szkołę w pokazie fryzjerskim we Wrześni, gdzie w niedzielę również odbędzie się konkurs.

GALERIA

/Gazeta średzka, J. Krzemiński/

POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS

W czwartek 11 grudnia 2014 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Wlkp. odbył się etap powiatowy IX Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Organizatorem Olimpiady byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Wlkp. oraz Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test na temat zakażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS: pochodzenie, budowa i biologia wirusa, zakażenia, problemy osób zakażonych i chorych.

CKZiU w Środzie Wlkp. reprezentowane było przez uczniów klasy 1 TI: Macieja Ochowiaka, Magdalenę Mendykę i Pawła Kaźmierczaka.

Laureatem Olimpiady i zdobywcą I miejsca został Maciej Ochowiak. Gratulujemy!

GALERIA

/K. Hoffmann-Kulawik/

KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA – ELIMINACJE SZKOLNE

Już po raz piętnasty 1 grudnia 2014 r uczniowie z CKZiU, zmagali się z zadaniami Konkursu Logicznego Myślenia. Konkurs ten jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów – tym razem do rywalizacji stanęły 23 trzyosobowe zespoły z 11 klas.

Najlepsze okazały się zespoły w składzie:

 • Zespół I z klasy 4 TB w składzie:
  • Marcin Lipiecki
  • Michał Strugała
  • Dawid Wichłacz
 • Zespół II z klasy 2 TEG w składzie:
  • Marta Strugała
  • Kacper Lisiecki
  • Robert Pluciński

Zespoły te będą reprezentowały naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, do którego w tym roku zgłoszone zostały cztery szkoły: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Rolniczych oraz CKZiU w Środzie i w Łęknie. Organizatorkami konkursu są Renata Mikołajczak, Małgorzata Ciesielska i Agata Orłowska.

GALERIA

/R. Mikołajczak/

KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY

27 listopada 2014 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych został przeprowadzony Szkolny konkurs piekarsko– cukierniczy....

więcej>>

/M.Mikołąjczak/

KONKURS TEMATYCZNY "KULTURA TO JEST TO"

25 listopada 2014 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej, w ramach XX - TYGODNIA KULTURY W NASZEJ SZKOLE został przeprowadzony Szkolny konkurs tematyczny: KULTURA TO JEST TO....

więcej>>

/M.Mikołąjczak, K.Hoffamnn-Kulawik/

III KONKURS WIEDZY O SPORCIE ROZSTRZYGNIĘTY!

W środę 26 listopada 2014 r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się konkurs sportowy, który nie wymagał wysiłku fizycznego lecz rozległej wiedzy na temat sportu.

W konkursie wzięło udział 69 uczniów. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z klas 1LOP, 1TL i 1TG. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test pisemny złożony z 31 pytań, za które można było zdobyć maksymalnie 46 pkt.

Z testem najlepiej poradzili sobie uczniowie z klasy 1 LOP.

Największą sportową wiedzą wykazali się:
Zuzanna Grześkowiak i Alicja Noworyta zdobywając 36 pkt.
Kolejne miejsca zajęli Jakub Piaseczny i Alicja Czujek - 35 pkt.

Do pobrania - wyniki>>

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

/E. Szarzyńska/

„WHAT'S IN A SONG?”

Dnia 18.11.2014r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego pt.: What's in a song?. 35 uczniów podjęło się próby zrozumienia i analizy dwóch piosenek anglojęzycznych.

Najlepszymi okazali się:
I miejsce - Karolina Tomczak z klasy 2TBS
II miejsce - Szymon Kurkowiak z klasy 2TBS
III miejsce - Marta Matela z klasy 1 TL

Wyróżnione zostały również następujące osoby:
Weronika Baranowska z klasy 1TG
Piotr Bączkiewicz z klasy 2TBS
Karolina Jaroszewska z klasy 3LOP oraz
Wojciech Chojnacki z klasy 2 TBS.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

/Dorota Kuźniewska, Lidia Kasprzak/

Zbiórka makulatury w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

W dniach 21-22 października 2014r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury, w której zebraliśmy ponad 950 kg makulatury.

Dzięki naszej zbiórce przyczyniliśmy się do uratowania 18 drzew, gdyż każde 100 kg papieru to średniej wielkości dwa drzewa przy czym należy wiedzieć że jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

Uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły z zaangażowaniem uczestniczyli w akcji, która przebiegła pomyślnie i bez zakłóceń.

Najwięcej makulatury do punktu zbiórki oddała klasa 1 LDR w ilości 214,5 kg, zaraz za nimi uplasowała się klasa 2 LDR z ilością 165 kg, a trzecie miejsce zajęła klasa 3 THG z ilością 123 kg. W akcję włączyły się także klasy: 2 TBS, 1 LOP, 3 B, 2 LOP, 2 TI, 4 TG, 4 TEK, 2 G. Na szczególną pochwałę zasługuje praca uczniów klasy 3 THG: Jakuba Ojcieszaka i Daniela Bartkowiaka. Należy podziękować także Dyrekcji i paniom, które były odpowiedzialne za przygotowanie i przebieg całej akcji, a mianowicie: Małgorzacie Mikołajczak, Katarzynie Hoffmann-Kulawik i Teresie Pietrzyk.

/J.Ojcieszak, D.Bartkowiak/